Yozgat Uçak Bileti Al

Yozgat Şehir Rehberi

Türkiye Cumhuriyeti'nin İç Anadolu Bölgesinde yer alan Yozgat ili, merkez dahil 14 ilçeden oluşmaktadır. Anadolu’nun eski yerleşim yerlerinden biri olan Yozgat ilinde lisans düzeyinde eğitim veren Bozok Üniversitesi yer almaktadır. Yozgat’ın yer şekillerinin tarıma uygun olması nedeniyle ilin ekonomisi büyük ölçüde tarıma ve hayvancılığa dayanmaktadır. Şehir eski zamanlarda Bozok olarak anılmaktaydı. Yozgat’ın sahip olduğu tabiat güzelliklerinin bozulmamış oluşu, kültürü, tarihi ve misafirperver sıcakkanlı insanlarıyla sizleri karşılayacaktır.

Yozgat İklimi

İl’de yarı kurak karasal iklim hakimdir. Kış ayları soğuk ve yağışlı geçerken, yaz ayları sıcak ve kurak geçmektedir.

Yozgat’ta ne yenir?

Düğürcük Çorbası

Yozgat sofralarında yerini alan çorbanın ana malzemesi bulgurdur.

Arabaşı

Yozgat’ın en meşhur yemeklerindendir. Baklava dilimleri şeklinde kesilen hamurun yanında çorbayla Yozgat sofralarında yerini alır.

Yozgat Böreği

İçinde yoğun miktarda ıspanak ve pastırma bulunan Yozgat’a özgü bir börek çeşididir.

Mayalı Bazlama

Maya ile kabartılarak yapılan Bazlama, doyuruculuğuyla günün her saati tercih edilebilmektedir.

Pezzik Cacığı

Ana yemeklerin yanına tercih edilen ve sofraya konulduğunda severek kaşıklanır.

Çiğdem Pilavı

Bir diğer adıyla Bahar pilavı, Hıdrellez zamanı toplanan bitkilerle yapılır.

İncir Uyutması

Yapması oldukça marifet isteyen İncir Uyutması Yozgat’ın tanınan tatlılarından biridir. Evde yapıldığında tüm aile başına oturur ve afiyetle yenir.

Yozgat’ta Gezilecek Yerler

Behramşah Kalesi

Yozgat’ın tarihi değerlerinden olan Behramşah Kalesi, Akdağmadeni-Muşalikalesi Köyü'ne yakın bir tepe üzerinde yer alıyor. Keşif meraklılarının ideal noktalarından biridir.

Saraykent Kaplıcaları

Kaplıca suyunda sodyum bikarbonat, sodyum klorür ve kalsiyum sülfat bulunuyor. Yozgat il merkezine 71 kilometre mesafede bulunan Saraykent Kaplıcalarının birçok rahatsızlığa iyi geldiği biliniyor. Ayrıca bölgede, konaklayabileceğiniz oteller bulunuyor.

Kerkenes Harabeleri

400 yıllık geçmişiyle Harabeler sizleri tarihi bir yolculuğa çıkarıyor. 1993 yılında ilk kazı çalışmalarının başlamasıyla, kentin son dönemlerde Friglilere ait olduğu kanıtlanmıştır.

 

Karslıoğlu Konağı

Atatürk Yozgat’a geldiği zaman konakladığı Karslıoğlu Konağı, Yozgat’ın geleneksel ev mimarisini yansıtmaktadır.

Basilica Therma

Termal kaynaklar üzerine kurulmuş yapı, Anadolu’nun ilk termal tedavi merkezi olarak ortaya çıkmıştır. Yozgat’ın Sarıkaya ilçesinde yapılan arkeolojik kazı çalışmaları Ömer Yıldız tarafından yürütülmektedir.

Çapanoğlu Cami

1779 yılında yapılan ve Avrupa etkisinde ortaya çıkmış Türk mimarisinin nadir örneklerindendir. Osmanlı Dönemine ait bu Cami, Yozgat merkez ilçede bulunmaktadır.

Çeşka Kalesi

Bizans ve Roma dönemine ait üç girişli bir yeraltı şehridir. Yeni çalışmalarla turizme kazandırılan Kale’yi Yozgat gezi noktalarınıza eklemelisiniz.

 

Yozgat tatil ve seyahatlerinizde bilet11.com web adresimizden alacağınız uygun fiyatlardaki uçak biletiniz ve otobüs biletiniz ile daha hızlı ve konforlu bir yolculuğun tadını çıkartabilirsiniz. Detaylı bilgi ve rezervasyon işlemleriniz için 444 30 11 numaralı telefondan 7/24 hizmet veren müşteri hizmetlerimize bağlanabilirsiniz.

 

Yozgat Uçak Bileti

Yozgat uçak bileti almak Türkiye’nin en güvenilir uçak bileti arama sitesi bilet11.com ile artık çok daha kolay. Türkiye'nin her noktasından Yozgat uçak bileti en uygun fiyatla satın alın. 
 
İş seyahatleri, turistik geziler, tarihi yer ziyaretleri için en uygun Yozgat uçak biletini bilet11.com’dan kredi kartı, banka kartı ve havale yöntemi ile kolaylıkla satın alabilirsiniz. 
 
Bilet11.com’da Türk Havayolları Yozgat uçak bileti fiyatları ve ve tüm havayollarının Yozgat uçak bileti fiyatlarını listeleyebilirsiniz. THY Yozgat uçak bileti, Pegasus Yozgat uçak bileti, Atlas Jet Yozgat uçak bileti, Azal Havayolları Yozgat uçak bileti, Air France Yozgat uçak bileti, KLM Yozgat uçak bileti, Alitalia Yozgat uçak bileti, British Airways Yozgat uçak bileti, Lufthansa Yozgat uçak bileti, Emirates Yozgat uçak bileti, Qatar Havayolları Yozgat uçak bileti, Singapur Airlines Yozgat uçak bileti, Delta Airlines Yozgat uçak bileti, American Airways Yozgat uçak bileti, Qantas Yozgat uçak bileti, Air China Yozgat uçak bileti, Ana Airlines Yozgat uçak bileti, Aeroflot Yozgat uçak bileti, İberia Yozgat uçak bileti, Etihad Yozgat uçak bileti, United Yozgat uçak bileti, KLM Yozgat uçak bileti, Austrian Airlines Yozgat uçak bileti, uçuşunu seçebilir ve 3D Güvenli Alışveriş yöntemi ile Yozgat uçak bileti biletinizi çok kısa sürede, kullanıcı dostu uçak bileti sitemiz bilet11.com’dan alabilirsiniz. Bilet11.com sizler için tüm havayollarının Yozgat uçak bileti fiyatlarını karşılaştırılarak en iyi seçeneği almanızı sağlar. 
 
Yozgat uçak bileti uçuş tarihleriniz net değilse ya da programınız esnek ise bilet11.com’da yer alan bilet fiyatı grafiğini görüntüleyerek, en ucuz Yozgat uçak biletini hangi aylarda ya da hangi günlerde alabileceğinizi belirleyebilirsiniz. Yozgat uçak bileti yolculuğunuzun daha ekonomik ve daha keyifli hale getirecek yardımcı eklentiler sayesinde, en ucuz Yozgat uçak biletini satın alabilirsiniz.  
 
En uygun Yozgat uçak bileti için bilet11.com web sitesini kullanabilir ya da 444 34 97 numaralı telefonu ücretsiz arayıp Yozgat uçak bileti satın alabilirsiniz.

Dünyada Görülecek Çok Şey Var!

Yeni yerler keşfetmek ister misiniz?