Van Uçak Bileti Al

Van Şehir Rehberi

Türkiye Cumhuriyeti’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Van ilinin 13 tane ilçesi bulunmaktadır. Tarih ve doğa bakımından önemli bir konumda yer alan Van, Türkiye’nin ve Dünya’nın en büyük sodalı gölü olan Van Gölü’ne ev sahipliği yapmaktadır. Dünya’da yaşanılan en eski kentlerden biri olan Van’ın tarihi M.Ö. 5000’li yıllara dayanmaktadır. Geçmişten günümüze birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Van ili, 1458 yılında Osmanlı İmparatorluğu’na katılmıştır. Tarım arazilerinin sınırlı olması sebebiyle Van ekonomisi büyük ölçüde hayvancılığa dayanmaktadır.

Van İklimi

Kara ikliminin hakim olduğu Van ilinde yaz ayları az yağışlı ve çok sıcak geçerken kış ayları sert ve oldukça uzun geçmektedir.

Van’da ne yenir?

Kavurmalı Uşgun Ekşilisi

Kabukları soyulmuş ve ayıklanmış Uşgun bitkisinin kavurma ve yumurta ile buluşmasıyla elde edilen Van mutfağının vaz geçilmez yemeklerinden biridir.

Büryani

Kuzu etinden yapılan Doğu Anadolu Bölgesi’nin meşhur lezzetlerindendir.

Püşürük

Ana malzemeleri patlıcan ve yoğurt olan Van yöresel yemeklerindendir.

Gavut

Genellikle sabah kahvaltılarında ve sahurda tercih edilen Gavut, buğdayın kavrulması sonucu elde edilen bir un çeşididir.

Ceviz Kayısı Kızartması

Ceviz ve kayısı hafif yumuşayana kadar tavada pişirildikten sonra Uşak yöresine özgü kızartma elde edilir.

Otlu Peynir

Kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi olan Otlu Peynir Van denildiğinde akla gelen ilk lezzetler arasında yer alıyor.

Tandır Balığı

Van Gölü’nden avlanan inci kefalinden yapılır. Yolunuz bu şehre düşerse mutlaka denemeniz gereken bir çeşittir.

Van’da Gezilecek Yerler

Şeytan Köprüsü

Bendi Mahi Çayı üzerinde bulunan Şeytan Köprüsü, şehrin zengin tarihindeki izleri görkemli yapısıyla taşıyor.

Van Yedi Kilise

Kilise, Van merkeze bağlı olan Yukarı Bakraçlı köyünde buluyor.

Vanadokya

Kapadokya kadar büyüleyici olan bölge çok sayıda mağara, tünel ve doğal oluşumlarıyla turizme açık hale gelmiştir.

Akdamar Adası

Van Gölü’nün en büyük adası olan Akdamar, ismini bir efsaneden almıştır. Adada Ermeniler tarafından yapılmış bir kilise bulunmaktadır.

Van Kalesi

Van il merkezine 5 km uzaklıkta bulunan Kalenin tarihi M.Ö. 840-825 yıllarına kadar uzanıyor. Urartu Kralı I. Sarduni tarafından yaptırılan Kale şehrin simgesi konumundadır.

Van Müzesi

Geniş kapsamlı bir koleksiyona sahip olan Van Müzesi, tarihi süreçleri ve değerleri sizlere tanıtıyor.

Van Gölü

Nemrut Dağı’nın patlaması sonucu oluştuğu var sayılan Van Gölü, tuzlu ve sodalı bir suya sahiptir. Türkiye’nin doğal güzellikleri arasında yer alan Van Gölü ve adaları görülmesi gereken noktalar arasındadır.

Van tatil ve seyahatlerinizde bilet11.com web adresimizden alacağınız uygun fiyatlardaki uçak biletiniz ve otobüs biletiniz ile daha hızlı ve konforlu bir yolculuğun tadını çıkartabilirsiniz. Detaylı bilgi ve rezervasyon işlemleriniz için 444 30 11 numaralı telefondan 7/24 hizmet veren müşteri hizmetlerimize bağlanabilirsiniz.

Van Uçak Bileti

Van uçak bileti almak Türkiye’nin en güvenilir uçak bileti arama sitesi bilet11.com ile artık çok daha kolay. Türkiye'nin her noktasından Van uçak biletini en uygun fiyatla satın alın. 
 
İş seyahatleri, turistik geziler, tarihi yer ziyaretleri ve akraba ziyaretleri için en uygun Van uçak biletini bilet11.com’dan kredi kartı, banka kartı ve havale yöntemi ile kolaylıkla satın alabilirsiniz. 
 
Bilet11.com’da Türk Havayolları (THY) Van uçak bileti, Anadolu Jet Van uçak bileti, Pegasus Van uçak bileti, Onur Air Van uçak bileti, Atlas Jet (Atlas Global) Van uçak bileti ve tüm havayollarının Van uçak biletlerini listeleyebilirsiniz. Van uçak biletini listeledikten sonra istediğiniz Van uçak bileti uçuşunu seçebilir ve 3D Güvenli Alışveriş yöntemi ile Van uçak biletinizi çok kısa sürede, kullanıcı dostu uçak bileti sitemiz bilet11.com’dan alabilirsiniz. Bilet11.com sizler için tüm havayollarının Van uçak bileti fiyatlarını karşılaştırarak en iyi seçeneği almanızı sağlar. 
 
Van uçak bileti uçuş tarihleriniz net değilse ya da programınız esnek ise bilet11.com’da yer alan bilet fiyat grafiğini görüntüleyerek, en ucuz Van uçak biletini hangi aylarda ya da hangi günlerde alabileceğinizi belirleyebilirsiniz. Bilet11.com’ dan yolculuğunuzun daha ekonomik ve daha keyifli hale getirecek yardımcı eklentiler sayesinde, en ucuz Van uçak biletini satın alabilirsiniz.  
 
En uygun Van uçak bileti için bilet11.com web sitesini kullanabilir ya da 444 34 97 numaralı telefonu ücretsiz arayıp Van uçak bileti satın alabilirsiniz.

Dünyada Görülecek Çok Şey Var!

Yeni yerler keşfetmek ister misiniz?