Siirt Uçak Bileti Al

Siirt Şehir Rehberi

Türkiye Cumhuriyeti'nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan Siirt topraklarının büyük bölümü dağlarla kaplıdır. Siirt ili Şırnak, Batman, Van, Bitlis ve Mardin ile komşudur. Siirt, Anadolu’nun ve Mezopotamya’nın keşişim noktasında bulunur ve İpek Yolu’nun duraklarından biridir. Yapılan çalışmalar sonucunda Siirt tarihinin Cilalı Taş Devri’nden bu zamana kadar geldiği bilinmektedir. Siirt’te Batman ve Şırnak gibi ilçeler zamanla şehir olarak çıkmıştır.

Siirt İklimi

Dört mevsimin en belirgin özelliklerinin yaşandığı Siirt’te karasal iklim hakimdir.

Siirt’te ne yenir?

Bumbar Dolması

Önceden temizlenmiş ve tuzlanarak kurutulmuş bağırsakların içine pirinç, maydanoz ve et parçaları doldurulur ardından bağırsakların iki ucu dikilerek kaynamaya bırakılır. Siirt yöresine özgü bir bayramda yapılması tercih ediliyor.

Siirt İçli Köftesi

Su ile yoğurulan köftelik bulgurun içerisine yağlı et, baharat ve pirinç konularak iri köfteler elde ediliyor ve suda haşlanarak servise hazır hale geliyor.

Siirt Büryanı (Pervan)

Kuzu etinin kuyuda yavaş yavaş piştikten sonra çıkarılıp parçalara ayrılarak fırına verilmesiyle hazırlanan Siirt geleneksel yemeklerindendir.

Perde Pilavı

Tencerenin içi hamurla kaplandıktan sonra tavuk etiyle pişmiş pilava badem ve baharat eklenerek içine yerleştirilir ve pişirilir.

Bünyer Kebabı

Siirt’e has lezzetlerden olan Bünyer Kebabı, kuzu etinin çamurla kapatılıp kuyuda pişirilmesiyle hazırlanıyor.

Aside

Yağ ile kavrulan un kahve rengini aldığında hazırlanan ağda ile iyice yoğrularak elle şekil verilir. Siirt mutfağının vaz geçilmezi olan Asideyi mutlaka denemelisiniz.

Mihr Çorbası

Buğday, yoğurt, nohut ve pul biber ile yapılan çorba Siirt yerel halk tarafından çok tüketilmektedir.

Gebole

Un, pekmez ve sütten yapılan Gebole üzerine ceviz serpilerek Siirt sofralarında yerini alıyor.

Siirt’te Gezilecek Yerler

Sağlarca Kaplıcası

Eruh yolu üzerinde bulunan Kaplıca Siirt merkeze 15 km uzaklığındadır. Sağlarca Kaplıcası deri ve kadın hastalıklarına şifa kaynağı olduğu bilinmektedir.

Derzin Kalesi

Bizans Döneminde yapılmış tarihi eser çok dik bir tepeye inşa edilmiş olup gözetleme kuleleri hala ayaktadır.

Mağaralar

Siirt jeolojik yapısından kaynaklı olarak çok sayıda mağaraya sahiptir. Siirt mağaraları tarih boyunca insanlar tarafından kullanılmıştır.

Ulu Cami

Selçuklu mimarisinin önemli örneklerinden olan Çinili Minare, Mugizüddin Mahmut tarafından yaptırılmıştır.

Veysel Karani Türbesi

İslam din büyüğü olan Veysel Karani’nin türbesi Siirt Baykan ilçesinde çok sayıda ziyaretçi çekmektedir.

 

Siirt tatil ve seyahatlerinizde bilet11.com web adresimizden alacağınız uygun fiyatlardaki uçak biletiniz ve otobüs biletiniz ile daha hızlı ve konforlu bir yolculuğun tadını çıkartabilirsiniz. Detaylı bilgi ve rezervasyon işlemleriniz için 444 30 11 numaralı telefondan 7/24 hizmet veren müşteri hizmetlerimize bağlanabilirsiniz.

Siirt Uçak Bileti

Siirt uçak bileti almak Türkiye’nin en güvenilir uçak bileti arama sitesi bilet11.com ile artık çok daha kolay. Türkiye'nin her noktasından Siirt uçak biletini en uygun fiyatla satın alın. 
 
İş seyahatleri, turistik geziler, tarihi yer ziyaretleri ve akraba ziyaretleri için en uygun Siirt uçak biletini bilet11.com’dan kredi kartı, banka kartı ve havale yöntemi ile kolaylıkla satın alabilirsiniz. 
 
Bilet11.com’da Türk Havayolları (THY) Siirt uçak bileti, Anadolu Jet Siirt uçak bileti, Pegasus Siirt uçak bileti, Onur Air Siirt uçak bileti, Atlas Jet (Atlas Global) Siirt uçak bileti ve tüm havayollarının Siirt uçak biletlerini listeleyebilirsiniz. Siirt uçak biletini listeledikten sonra istediğiniz Siirt uçak bileti uçuşunu seçebilir ve 3D Güvenli Alışveriş yöntemi ile Siirt uçak biletinizi çok kısa sürede, kullanıcı dostu uçak bileti sitemiz bilet11.com’dan alabilirsiniz. Bilet11.com sizler için tüm havayollarının Siirt uçak bileti fiyatlarını karşılaştırarak en iyi seçeneği almanızı sağlar. 
 
Siirt uçak bileti uçuş tarihleriniz net değilse ya da programınız esnek ise bilet11.com’da yer alan bilet fiyat grafiğini görüntüleyerek, en ucuz Siirt uçak biletini hangi aylarda ya da hangi günlerde alabileceğinizi belirleyebilirsiniz. Bilet11.com’ dan yolculuğunuzun daha ekonomik ve daha keyifli hale getirecek yardımcı eklentiler sayesinde, en ucuz Siirt uçak biletini satın alabilirsiniz.  
 
En uygun Siirt uçak bileti için bilet11.com web sitesini kullanabilir ya da 444 34 97 numaralı telefonu ücretsiz arayıp Siirt uçak bileti satın alabilirsiniz.

Dünyada Görülecek Çok Şey Var!

Yeni yerler keşfetmek ister misiniz?