Rize Uçak Bileti Al

Rize Şehir Rehberi

Doğu Karadeniz Bölgesi'nde yer alan Rize ilinin, Türkiye’nin her tarafından karayolu bağlantısı bulunması sebebiyle ulaşımı oldukça kolaydır. Rize'nin komşu illeri Artvin, Bayburt, Erzurum ve Trabzon’dur. Verimli toprakları ve bol yağışlı iklimiyle Rize’nin en önemli ürünü çaydır. Bunun yanında kivi meyvesi yetiştiriciliği ekonomik olarak şehrin kendi ihtiyacını karşılamaktadır.

Rize İklimi

Karadeniz ikliminin hakim olduğu Rize’de yaz ayları serin geçerken kış ayları ılımandır. Her mevsim yağış alan Rize, Türkiye’nin en çok yağış alan ilidir.

Rize’de ne yenir?

Muhlama

Yolunuz Rize’ye düşerse sofralardan eksik olmayan Muhlamayı mutlaka denemelisiniz.

Rize Kavurması

Her yöreye özgü Kavurma çeşitleri olsa da Rize’de tadacağınız bu çeşit diğerlerini size unutturacaktır.

Etli Kuru Fasulye

Çayeli ilçesinde oldukça meşhur Fasulyeyi denemeden dönmeyiniz.

Pepeçura

Rize’ye özgü tatlıların başında geliyor ve rengiyle dikkatleri üzerine çekiyor.

Laz Böreği

Rize Sofralarından eksik olmayan çıtır çıtır tadıyla damaklara şenlik bir börektir.

Hamsili Pilav

Pilavın üzeri ayıklanmış hamsiyle kapatılarak hazırlanan Rize’ye özgü yemeklerdendir.

Mısır Ekmeği

Mısır unundan elde edilen ekmek hamuru fırında pişirildikten sonra Rize sofralarında yerini alıyor.

Rize Çayı

Türk çayının yapımında kullanılan Rize siyah çayı Dünyaca bilinen ve sevilen bir çaydır.

Rize’de Gezilecek Yerler

Kaçkar Dağları Milli Parkı

1994 yılında milli park olarak ilan edilmiş ve zengin bir floraya sahiptir. Parkın içerisinde göller ve çayırlar bulunmaktadır.

Palovit Şelalesi

Rize-Çamlıhemşin'de bulunan şelale, Karadeniz'in benzersiz doğasının önemli parçalarından biridir.

Zil Kalesi

Zil Kalesi 1. derece arkeolojik sit alanı içerisinde bulunmaktadır.  Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde yer alan Zil Kalesi, dikkat çekici tarihi bir yapı olarak karşımıza çıkıyor.

Şenyuva Köprüsü

Rize-Çamlıhemşin de bulunan Köprü, bulunduğu bölgenin en eski köprüsüdür. Hala kullanılmaya devam eden tarihi yapı, Rize’de bulunan meşhur noktalardandır.

 

Büyük Deniz Gölü

Kaçkar Dağları'nda bulunan buzul göllerinden en büyük olanı Büyük Deniz Gölüdür. Kaçkar Dağlarını her yıl kaya tırmanışı, rafting, dağcılık ve trekking gibi sporlar için yerli ve yabancı turistler ziyaret ediyor.

Rize Müzesi

Rize hakkında tarihi bilgi edinmek ve Rize kültür ve geleneğine yakından bir göz atmak isterseniz şehir rehberi listenize bu müzeyi ekleyebilirsiniz.

Büyük Gülbahar Sultan Cami

Aynı ismi taşıdığı mahalle’de Rize merkezde bulunan cami, şehrin eski ibadet yerlerinden olsa da günümüze kadar birçok hasara uğradığı için onarılmış ve kullanılmaya devam etmektedir.

 

Rize tatil ve seyahatlerinizde bilet11.com web adresimizden alacağınız uygun fiyatlardaki uçak biletiniz ve otobüs biletiniz ile daha hızlı ve konforlu bir yolculuğun tadını çıkartabilirsiniz. Detaylı bilgi ve rezervasyon işlemleriniz için 444 30 11 numaralı telefondan 7/24 hizmet veren müşteri hizmetlerimize bağlanabilirsiniz.

 

Rize Uçak Bileti

Rize uçak bileti almak Türkiye’nin en güvenilir uçak bileti arama sitesi bilet11.com ile artık çok daha kolay. Türkiye'nin her noktasından Rize uçak bileti en uygun fiyatla satın alın. 
 
İş seyahatleri, turistik geziler, tarihi yer ziyaretleri için en uygun Rize uçak biletini bilet11.com’dan kredi kartı, banka kartı ve havale yöntemi ile kolaylıkla satın alabilirsiniz. 
 
Bilet11.com’da Türk Havayolları Rize uçak bileti fiyatları ve ve tüm havayollarının Rize uçak bileti fiyatlarını listeleyebilirsiniz. THY Rize uçak bileti, Pegasus Rize uçak bileti, Atlas Jet Rize uçak bileti, Azal Havayolları Rize uçak bileti, Air France Rize uçak bileti, KLM Rize uçak bileti, Alitalia Rize uçak bileti, British Airways Rize uçak bileti, Lufthansa Rize uçak bileti, Emirates Rize uçak bileti, Qatar Havayolları Rize uçak bileti, Singapur Airlines Rize uçak bileti, Delta Airlines Rize uçak bileti, American Airways Rize uçak bileti, Qantas Rize uçak bileti, Air China Rize uçak bileti, Ana Airlines Rize uçak bileti, Aeroflot Rize uçak bileti, İberia Rize uçak bileti, Etihad Rize uçak bileti, United Rize uçak bileti, KLM Rize uçak bileti, Austrian Airlines Rize uçak bileti, uçuşunu seçebilir ve 3D Güvenli Alışveriş yöntemi ile Rize uçak bileti biletinizi çok kısa sürede, kullanıcı dostu uçak bileti sitemiz bilet11.com’dan alabilirsiniz. Bilet11.com sizler için tüm havayollarının Rize uçak bileti fiyatlarını karşılaştırılarak en iyi seçeneği almanızı sağlar. 
 
Rize uçak bileti uçuş tarihleriniz net değilse ya da programınız esnek ise bilet11.com’da yer alan bilet fiyatı grafiğini görüntüleyerek, en ucuz Rize uçak biletini hangi aylarda ya da hangi günlerde alabileceğinizi belirleyebilirsiniz. Rize uçak bileti yolculuğunuzun daha ekonomik ve daha keyifli hale getirecek yardımcı eklentiler sayesinde, en ucuz Rize uçak biletini satın alabilirsiniz.  
 
En uygun Rize uçak bileti için bilet11.com web sitesini kullanabilir ya da 444 34 97 numaralı telefonu ücretsiz arayıp Rize uçak bileti satın alabilirsiniz.

Dünyada Görülecek Çok Şey Var!

Yeni yerler keşfetmek ister misiniz?