Ordu Uçak Bileti Al

Ordu Şehir Rehberi

Türkiye Cumhuriyeti'nin Karadeniz Bölgesi'nde bulunan Ordu, 1920 yılında Trabzon'dan ayrılıp il statüsüne kavuşmuştur. Ordu ilinde ilk yerleşimler M.Ö. 15 bin yıllarına dayanıyor. Ordu’nun komşu olduğu iller Tokat, Giresun, Sivas ve Samsun’dur. 18 ilçeye sahip Ordu ili, sanayi bakımından çok fazla gelişmemiş olsa da Türkiye’nin önemli 3 fabrikasına ev sahipliği yapmaktadır. Ordu’da Türkmen/Çepni kültürünün hakim olduğu söylenebilir.

Ordu İklimi

Her mevsim yemyeşil olan Ordu ilinde, Karadeniz İklimi hüküm sürmektedir. Kış ayları ılık yaz ayları ise serin geçmektedir. Sahilden içeriye doğru gidildikçe kara iklimi görülür.

Ordu’da ne yenir?

Karalahana Çorbası

Tam bir vitamin deposu özelliğine sahip Karalahana Çorbası kış mevsimlerinde yerel halk tarafından çok fazla tercih edilmektedir.

Balık

Karadeniz dendiğinde ilk akla gelen yemeklerden biridir. Mevsimine göre seçebileceğiniz balık ve deniz ürünleri çeşitlerini Ordu sahil kenarlarında bulunan lokantalarda deneyebilirsiniz.

Hamsi Köftesi

Hamsinin birçok çeşit yemekte kullanıldığı Ordu’da baharat, ekmek kırıntısı, soğan ve kılçığı çıkarılıp küçük küçük doğranmış hamsilerin köfte şekline getirilerek kızartılmasıyla yapılan Hamsi Köftesini bulabilirsiniz. 

Mıhlama

Karadeniz’in bir diğer meşhur kahvaltılardan eksik olmayan yöresel yemeği ise tereyağı, peynir ve mısır unundan elde edilen Mıhlamadır.

Pide

Ordu’da pek çok çeşidine rastlayacağınız Pide, Karadeniz’de oldukça sevilen ve tercih edilen bir lezzettir.

Pancar Diplesi

İnce kıyılmış pancar ve pirinçten yapılan bol sebzeli Ordu yöresel yemeğidir.

Gürcü Kavurması

Haşlanmış etlerin bol salçalı ve soğanlı bir sos ile kavrulmasıyla oluşan bir yemektir.

Turşu Kavurması

Fasulye, lahana ve turşu çeşitlerinin soğanla kavrulup isteye göre üzerine yumurta kırılmasıyla elde edilen yöresel bir yemektir.

Kaldirik Otu
Çeşitli yemeklere katılan ve birçok hastalığa şifa olan Kaldirik Otu, mevsiminde Ordu sofralarından eksik olmuyor.

Ordu’da Gezilecek Yerler

Sarmaşık Kaplıcaları

Fatsa ilçesinde bulunan kaplıcaların suyu kükürt ve çelikten oluşuyor. Özellikle romatizma hastalarına oldukça şifa sağlıyor.

Ordu Ulugöl

Yeşil ve mavinin en güzel hallerini yakalayabileceğiniz göl, Ordu ilçe merkezine yaklaşık 17 kilometrelik bir uzaklıkta bulunuyor. Piknik yapmak için gidebileceğiniz gibi kamp yapmak içinde uygun bir ortam sağlıyor.

Hoynat Adası

Karabatak ve martı kuşlarına ev sahipliği yapan Ada, Türkiye Doğa Derneği tarafınca "Önemli Kuş Alanı" olarak belirlenmiş ve koruma altına alınmıştır.

Bolaman Kalesi

Fatsa’da yer alan Bolaman Kalesi günümüze kadar özgünlüğü korumuş bir gözetleme kalesidir.

Yason Kilisesi

Yason Burnu üzerinde yer alan Kilise, eski zamanlarda kasabanın en büyük ayin yerlerinden biriydi.

Cotyora Bozukkale

11. yüzyılda Bizanslılar tarafından inşa edilen bir gözetme kulesi olan Bozukkale, 2. Derece SİT alanı olarak tescillenmiştir.

Melet Nehri

Tabiatın güzel örneklerinden biri olan Nehir’in etrafında tarihi yapılar bulunmaktadır. Eğer yolunuz Ordu Mesudiye ilçesine düşerse buraları ziyaret etmeden geçmeyiniz.

 

Ordu tatil ve seyahatlerinizde bilet11.com web adresimizden alacağınız uygun fiyatlardaki uçak biletiniz ve otobüs biletiniz ile daha hızlı ve konforlu bir yolculuğun tadını çıkartabilirsiniz. Detaylı bilgi ve rezervasyon işlemleriniz için 444 30 11 numaralı telefondan 7/24 hizmet veren müşteri hizmetlerimize bağlanabilirsiniz.

 

Ordu Uçak Bileti

Ordu uçak bileti almak Türkiye’nin en güvenilir uçak bileti arama sitesi bilet11.com ile artık çok daha kolay. Türkiye'nin her noktasından Ordu uçak biletini en uygun fiyatla satın alın. 
 
İş seyahatleri, turistik geziler, tarihi yer ziyaretleri ve akraba ziyaretleri için en uygun Ordu uçak biletini bilet11.com’dan kredi kartı, banka kartı ve havale yöntemi ile kolaylıkla satın alabilirsiniz. 
 
Bilet11.com’da Türk Havayolları (THY) Ordu uçak bileti, Anadolu Jet Ordu uçak bileti, Pegasus Ordu uçak bileti, Onur Air Ordu uçak bileti, Atlas Jet (Atlas Global) Ordu uçak bileti ve tüm havayollarının Ordu uçak biletlerini listeleyebilirsiniz. Ordu uçak biletini listeledikten sonra istediğiniz Ordu uçak bileti uçuşunu seçebilir ve 3D Güvenli Alışveriş yöntemi ile Ordu uçak biletinizi çok kısa sürede, kullanıcı dostu uçak bileti sitemiz bilet11.com’dan alabilirsiniz. Bilet11.com sizler için tüm havayollarının Ordu uçak bileti fiyatlarını karşılaştırarak en iyi seçeneği almanızı sağlar. 
 
Ordu uçak bileti uçuş tarihleriniz net değilse ya da programınız esnek ise bilet11.com’da yer alan bilet fiyat grafiğini görüntüleyerek, en ucuz Ordu uçak biletini hangi aylarda ya da hangi günlerde alabileceğinizi belirleyebilirsiniz. Bilet11.com’ dan yolculuğunuzun daha ekonomik ve daha keyifli hale getirecek yardımcı eklentiler sayesinde, en ucuz Ordu uçak biletini satın alabilirsiniz.  
 
En uygun Ordu uçak bileti için bilet11.com web sitesini kullanabilir ya da 444 34 97 numaralı telefonu ücretsiz arayıp Ordu uçak bileti satın alabilirsiniz.

Dünyada Görülecek Çok Şey Var!

Yeni yerler keşfetmek ister misiniz?