Niğde Uçak Bileti Al

Niğde Şehir Rehberi

Zengin bir tarihi geçmişe sahip olan Niğde, İç Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. M.Ö.600’lü yıllara dayanan geçmişinde adı Nikita ya da Nahita olarak bilinmektedir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapması sebebiyle köklü bir kültürel hazine edinmiştir. Niğde merkez de dahil olmak üzere toplam 6 ilçeye sahiptir. Niğde ili Aksaray, Nevşehir, Kayseri ve Konya illeri ile komşu konumundadır. Ekonomisi tarıma dayanan Niğde ilinde, elma ve patates üretimi oldukça yüksek ve meşhurdur. Niğde geleneksel el sanatları geçmişten günümüze bir ışık tutmakta ve Dünya’da önemli bir yere sahiptir.

Niğde İklimi

Niğde sert kara iklimine sahip bir şehirdir. Kış ayları kar yağışlı ve soğuk geçerken, yaz ayları sıcak ve kurak geçmektedir.

Niğde’de ne yenir?

Arabaşı Çorbası

Tavuk, ördek ya da hindi etinden yapılan çorba yanında bir hamurla servis ediliyor.

Cevizli Erişte

Evde yapılan eriştenin içine ceviz, maydanoz ve beyaz peynir konulunca Niğde’nin geleneksel lezzetine ulaşıyorsunuz.

Ayva Boronası

İncik denilen etlerin piştikten sonra haşlanmış nohut, pekmez ve ayvayla buluşmasından oluşan Niğde’ye özgü bir tattır.

Niğde Tarhanası

Niğde tarhanası, yarma ve torba yoğurduyla hazırlandıktan sonra güneşte kurutularak yıl boyu kullanıma hazır hale getiriliyor.

Pirinçli Elma Dolması

Pirinçli ve kıymalı enfes karışımı Niğde elmasının içine dolduruluyor ve pişiriliyor.

Söğürme

Kuzu eti, arpacık soğan ve yeşil biber den yapılan az maharet gerektiren Niğde yöresel yemeğidir.

Kabak Musakka

Patlıcanlı yerine birde kabakla yapılan çeşidini Niğde’de denemenizi tavsiye ederiz.

Kaymak Tatlısı

İç harcının süt, yumurta, şeker ve pirinçten hazırlandığı Niğde’nin en özel lezzetlerindendir.

Halveter tatlısı

Un helvasına benzeyen bu tatlı pekmezle özenle harmanlandığında ortaya leziz bir yemek çıkıyor.

Son olarak Niğde’ye gelmişken mutlaka bir Niğde Gazozu içmelisiniz.

Niğde’de Gezilecek Yerler

Gümüşler Manastırı

Büyük bir kaya kilisesinin iç tarafına oyulan yapı, günümüze kadar iyi korunmuş Kapadokya bölgesinde bulunan bir manastırdır.

 

Niğde Aleaddin Cami

1233 yılında yaptırılmış Cami efsanelere göre, kavuşamayacağı bir kıza duyduğu aşkı kapı süslemelerine bir usta tarafından resmedilmiştir.

Çinili Göl

Çinili Göl, Bolkar dağlarında bulunmaktadır ve suyu içemeye elverişlidir.

Karatlı Kuş Kayası ve Kaya Mezarları

Karatlı Kasabasında bulunan vadinin yamacında 15 adet mezar bulunuyor.

Göllü Dağ

Kömürcü köyü yakınlarında bulunan dağın ortasında eşsiz manzarayla bir krater gölü sizleri karşılayacaktır.

Köşk Höyük

Bor ovasında en eski hayvancılık ve tarımla uğraşan toplum M.Ö 6050-4911 yıllarında bu bölgede yaşamıştır.

Niğde Kalesi

Kalenin hangi tarihte yapıldığı kesin olarak bilinmemektedir. Niğde kalesinde ek olarak bir saat kulesi bulunmaktadır.

 

Niğde tatil ve seyahatlerinizde bilet11.com web adresimizden alacağınız uygun fiyatlardaki uçak biletiniz ve otobüs biletiniz ile daha hızlı ve konforlu bir yolculuğun tadını çıkartabilirsiniz. Detaylı bilgi ve rezervasyon işlemleriniz için 444 30 11 numaralı telefondan 7/24 hizmet veren müşteri hizmetlerimize bağlanabilirsiniz.

Niğde Uçak Bileti

Niğde uçak bileti almak Türkiye’nin en güvenilir uçak bileti arama sitesi bilet11.com ile artık çok daha kolay. Türkiye'nin her noktasından Niğde uçak bileti en uygun fiyatla satın alın. 
 
İş seyahatleri, turistik geziler, tarihi yer ziyaretleri için en uygun Niğde uçak biletini bilet11.com’dan kredi kartı, banka kartı ve havale yöntemi ile kolaylıkla satın alabilirsiniz. 
 
Bilet11.com’da Türk Havayolları Niğde uçak bileti fiyatları ve ve tüm havayollarının Niğde uçak bileti fiyatlarını listeleyebilirsiniz. THY Niğde uçak bileti, Pegasus Niğde uçak bileti, Atlas Jet Niğde uçak bileti, Azal Havayolları Niğde uçak bileti, Air France Niğde uçak bileti, KLM Niğde uçak bileti, Alitalia Niğde uçak bileti, British Airways Niğde uçak bileti, Lufthansa Niğde uçak bileti, Emirates Niğde uçak bileti, Qatar Havayolları Niğde uçak bileti, Singapur Airlines Niğde uçak bileti, Delta Airlines Niğde uçak bileti, American Airways Niğde uçak bileti, Qantas Niğde uçak bileti, Air China Niğde uçak bileti, Ana Airlines Niğde uçak bileti, Aeroflot Niğde uçak bileti, İberia Niğde uçak bileti, Etihad Niğde uçak bileti, United Niğde uçak bileti, KLM Niğde uçak bileti, Austrian Airlines Niğde uçak bileti, uçuşunu seçebilir ve 3D Güvenli Alışveriş yöntemi ile Niğde uçak bileti biletinizi çok kısa sürede, kullanıcı dostu uçak bileti sitemiz bilet11.com’dan alabilirsiniz. Bilet11.com sizler için tüm havayollarının Niğde uçak bileti fiyatlarını karşılaştırılarak en iyi seçeneği almanızı sağlar. 
 
Niğde uçak bileti uçuş tarihleriniz net değilse ya da programınız esnek ise bilet11.com’da yer alan bilet fiyatı grafiğini görüntüleyerek, en ucuz Niğde uçak biletini hangi aylarda ya da hangi günlerde alabileceğinizi belirleyebilirsiniz. Niğde uçak bileti yolculuğunuzun daha ekonomik ve daha keyifli hale getirecek yardımcı eklentiler sayesinde, en ucuz Niğde uçak biletini satın alabilirsiniz.  
 
En uygun Niğde uçak bileti için bilet11.com web sitesini kullanabilir ya da 444 34 97 numaralı telefonu ücretsiz arayıp Niğde uçak bileti satın alabilirsiniz.

Dünyada Görülecek Çok Şey Var!

Yeni yerler keşfetmek ister misiniz?