Mardin Uçak Bileti Al

Mardin Şehir Rehberi

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Mardin ili Şanlıurfa, Batman, Diyarbakır, Şırnak ve Siirt ile komşudur. Mardin ilinin ekonomisi çiftçilik, hayvancılık, tarım ve ticarete dayanıyor. Güneydoğu’nun şiirsel kentlerinden biri olan Mardin mimarileri, arkeoloji ve tarihiyle zamana ışık tutuyor.

Mardin merkezle birlikte 10 ilçeye sahiptir.

Mardin İklimi

Yaz ayları çok kurak ve sıcak geçerken kış ayları ise basınç nedeniyle oldukça soğuk geçmektedir.

Mardin’de ne yenir?

Badem Şekeri

Lahor ağacının kökü kullanılarak yapılan Badem şekerleri hafif bir mavilikle diğer çeşitlerinden ayrılıyor.

Mardin Tabağı

İçinde bulundurduğu içli köfte, kaburga dolma, sembusek ve Mardin türlü gibi yemeklerle yöreye özgü çeşitli tatları sunuyor.

Kaburga Dolması

Koyun kaburgalarının üstendeki etler kesilerek içine bulgurlu harç konulmasıyla hazırlanıyor. Mardin’in yöresel yemeklerinden biri olan Kaburga Dolması yerliler arasında çok meşhurdur.

Şehriyeli Bulgur Pilavı

Kurutulup kesilen şehriyeler fırında kavrulduktan sonra bulgurla karıştırılıyor.

İşkembe Dolması

Temizlenen İşkembelerin içine salçalı sarımsaklı ve baharatlı küçük etlerin konulup sarılmasıyla hazırlanıyor.

Zingil

Kızgın yağda pişmiş hamurların üzerine soğuk şerbet dökülüp üzerine fıstık serpilmesiyle servis edilen Mardin’e özgü bir tatlı çeşididir.

Süryani Şarabı

Yapılış ve tat olarak farklı bir lezzet olan Süryani Şarabının tadına bakanlar yanlarına birkaç şişe almadan dönmüyorlar.

Mardin’de Gezilecek Yerler

Mardin Evleri

Sarı kalker taşlar kullanılarak Mardin’in geleneksel mimarisiyle inşa edilmiş evleri Mazı Dağı yamaçlarındaki dar sokaklarda bulabilirsiniz.

Deyrulzafaran Manastırı

Süryaniler tarafından inşa edilen Manastırın, yapıldığı dönemde kullanılan mozaikler halen sağlamlığını korumaktadır. Ayrıca, tarihi Süryanice İncil’i görebilirsiniz.

Mardin Kalesi

Diğer adıyla Kartal Yuvası, stratejik konumu sayesinde bölgeye hakim olmak isteyen tüm medeniyetler tarafından kullanılmıştır.

 

Dara Mezopotamya Harabeleri

Oğuz Köyü’nün sınırları içerisinde bulunan Harabeler, M.Ö. 530-570 yılları arasında inşa edilmiştir. Antik kentte kazı çalışmaları sonucunda kilise, sarnıçlar, kuyular, askeri ve tiyatro amaçlı yapılar gün yüzüne çıkarılmıştır.

Zinciriye Medresesi

1385 yılında iki katlı ve iki avlulu tasarlanarak inşa edilen dini yapı, elverişi konumu nedeniyle rasathane olarak ta kullanılmıştır. Medrese de eski kitabeler ve Sultan İsa’nın türbesi bulunuyor.

Mardin Müzesi

1942 yılında kurulmuş Müzede, eski zamanlarda bölgeye hükmetmiş medeniyetlerin buluntuları sergilenmektedir.

Revaklı Çarşı

Revakların arkasında bulunan dükkanlarda Mardin’e özgü el yapımı hediyelik eşyaları bulabilirsiniz.

 

Mardin tatil ve seyahatlerinizde bilet11.com web adresimizden alacağınız uygun fiyatlardaki uçak biletiniz ve otobüs biletiniz ile daha hızlı ve konforlu bir yolculuğun tadını çıkartabilirsiniz. Detaylı bilgi ve rezervasyon işlemleriniz için 444 30 11 numaralı telefondan 7/24 hizmet veren müşteri hizmetlerimize bağlanabilirsiniz.

Mardin Uçak Bileti

Mardin uçak bileti almak Türkiye’nin en güvenilir uçak bileti arama sitesi bilet11.com ile artık çok daha kolay. Türkiye'nin her noktasından Mardin uçak biletini en uygun fiyatla satın alın. 
 
İş seyahatleri, turistik geziler, tarihi yer ziyaretleri ve akraba ziyaretleri için en uygun Mardin uçak biletini bilet11.com’dan kredi kartı, banka kartı ve havale yöntemi ile kolaylıkla satın alabilirsiniz. 
 
Bilet11.com’da Türk Havayolları (THY) Mardin uçak bileti, Anadolu Jet Mardin uçak bileti, Pegasus Mardin uçak bileti, Onur Air Mardin uçak bileti, Atlas Jet (Atlas Global) Mardin uçak bileti ve tüm havayollarının Mardin uçak biletlerini listeleyebilirsiniz. Mardin uçak biletini listeledikten sonra istediğiniz Mardin uçak bileti uçuşunu seçebilir ve 3D Güvenli Alışveriş yöntemi ile Mardin uçak biletinizi çok kısa sürede, kullanıcı dostu uçak bileti sitemiz bilet11.com’dan alabilirsiniz. Bilet11.com sizler için tüm havayollarının Mardin uçak bileti fiyatlarını karşılaştırarak en iyi seçeneği almanızı sağlar. 
 
Mardin uçak bileti uçuş tarihleriniz net değilse ya da programınız esnek ise bilet11.com’da yer alan bilet fiyat grafiğini görüntüleyerek, en ucuz Mardin uçak biletini hangi aylarda ya da hangi günlerde alabileceğinizi belirleyebilirsiniz. Bilet11.com’ dan yolculuğunuzun daha ekonomik ve daha keyifli hale getirecek yardımcı eklentiler sayesinde, en ucuz Mardin uçak biletini satın alabilirsiniz.  
 
En uygun Mardin uçak bileti için bilet11.com web sitesini kullanabilir ya da 444 34 97 numaralı telefonu ücretsiz arayıp Mardin uçak bileti satın alabilirsiniz.

Dünyada Görülecek Çok Şey Var!

Yeni yerler keşfetmek ister misiniz?