Manisa Uçak Bileti Al

Manisa Şehir Rehberi

Ege Bölgesi’nin ikinci büyük şehri olan Manisa, oldukça hızlı gelişen şehirler arasındadır. Ekonominin büyük bir kısmı sanayiden karşılanmakla birlikte tarım, dericilik, dokumacılık ve gıda önemli gelir kaynaklarındandır. Manisa’da bulunan birçok büyük markaların fabrikaları sayesinde Türkiye’deki önemli organize sanayi bölgelerinden olmuştur. Dağlarla çevrili olan Manisa ili, merkez ile birlikte toplam 16 ilçeye sahiptir. Bünyesinde bulundurduğu Celal Bayar Üniversitesi sayesinde Manisa ili, pek çok öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır.

Manisa’nın İklimi

Akdeniz ve İç Anadolu iklimi arasında bir geçiş iklimine sahiptir. Yaz mevsimlerinde sıcaklık yükselirken, kış mevsimleri yağışlı geçmektedir.

Manisa’da ne yenir?

Mesir Macunu

Hafsa Sultan'ın hastalığına derman olması için 41 çeşit baharatın karışımıyla elde edilmiş Mesur Macununun her yıl şenlikleri yapılmaktadır.

Sultan Çayı

Bol baharatlı içeriğiyle Manisa’ya özgü bir çay çeşididir.

Akhisar Köftesi

Manisa yöresine özgü başka bir lezzet ise Akhisar Köftesidir. Birçok yerde bulabileceğiniz köftenin lezzeti Manisa’da daha bir başkadır.

Maden Suyu

Manisa bölgesinden çıkan ve Şifalı su olarak isimlendirilen bu suyu denemenizi öneriyoruz.

Manisa Kebabı

Denedikten sonra tekrar yemek isteyeceğiniz, bol yoğurt ve domates sosuyla damaklara şenlik bir lezzettir.

Zeytin ve Zeytinyağı

Akhisar’a girer girmez yol kenarların da, köy içlerinde ve sokaklarda göreceğiniz zeytin ağaçlarından neden bu kadar meşhur olduğunu anlayabilirsiniz. Manisa’dan eve dönerken yanınıza almayı unutmamalısınız.

Alaşehir Kapaması

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde bulacağınız bu köftenin lezzeti başka yerde yok.

Cilveli Kahve

Odun ateşinde yapılan kahvenin üzerine badem eklenerek servis ediliyor.

Şehzade Tatlısı

Şeker yerine kuru üzüm kullanarak yapılan Manisa’ya özgü bir tatlıdır.

Manisa’da Gezilecek Yerler

Kurşunlu Kaplıcaları

Salihli ilçesinde bulunan kaplıcalar, Manisa ilçe merkezine 6 kilometre uzaklıktadır. Vadi içerisinde yer alan kaplıcalar, doğanın güzelliğiyle birlikte şifayı sizlere sunuyor. Alternatif olarak Urganlı Kaplıcalarını da ziyaret edebilirsiniz.

Manisa Muradiye Cami

Manisa’nın Sultaniye ilçesinde bulunan caminin projesini Mimar Sinan çizmiştir. Fakat projenin tamamlanmasını görememiştir. Manisa Muradiye Cami, Manisa’da gezilmesi gereken yerlerin arasındadır.

Divlit Yanardağı

750 metre yüksekliğiyle Divlit Yanardağı, en büyük tektonik çukurlardan Gediz Oluğu üzerinde yer almaktadır.

Kuladokya Kula Peri Bacaları

Tabiat alanı olarak ilan edilen yer, Burgaz Köyü civarında bulunuyor. Zaman kavramını unutturan Kuladokya Kula Peri Bacaları, görsel bir şölen yaşatmaktadır.

Spil Dağı Milli Parkı

Manisa sınırları içerisinde yer alan Park, dağcılık için oldukça elverişli olan ve ismini aldığı Spil Dağına ev sahipliği yapmaktadır.

Bintepe Tümülüsleri

Manisa’nın Salihli ilçesinde bulunmaktadır ve Anadolu’nun en büyük Tümüsleridir.

Ağlayan Kaya

Manisa’nın bilinen efsanelerinden ve çok sayıda turistin ziyaret ettiği gezilecek bir yerdir. Manisa’da bulunan kayanın efsaneye göre gözyaşı döktüğü söylenmektedir.

 

Manisa tatil ve seyahatlerinizde bilet11.com web adresimizden alacağınız uygun fiyatlardaki uçak biletiniz ve otobüs biletiniz ile daha hızlı ve konforlu bir yolculuğun tadını çıkartabilirsiniz. Detaylı bilgi ve rezervasyon işlemleriniz için 444 30 11 numaralı telefondan 7/24 hizmet veren müşteri hizmetlerimize bağlanabilirsiniz.

Manisa Uçak Bileti

Manisa uçak bileti almak Türkiye’nin en güvenilir uçak bileti arama sitesi bilet11.com ile artık çok daha kolay. Türkiye'nin her noktasından Manisa uçak bileti en uygun fiyatla satın alın. 
 
İş seyahatleri, turistik geziler, tarihi yer ziyaretleri için en uygun Manisa uçak biletini bilet11.com’dan kredi kartı, banka kartı ve havale yöntemi ile kolaylıkla satın alabilirsiniz. 
 
Bilet11.com’da Türk Havayolları Manisa uçak bileti fiyatları ve ve tüm havayollarının Manisa uçak bileti fiyatlarını listeleyebilirsiniz. THY Manisa uçak bileti, Pegasus Manisa uçak bileti, Atlas Jet Manisa uçak bileti, Azal Havayolları Manisa uçak bileti, Air France Manisa uçak bileti, KLM Manisa uçak bileti, Alitalia Manisa uçak bileti, British Airways Manisa uçak bileti, Lufthansa Manisa uçak bileti, Emirates Manisa uçak bileti, Qatar Havayolları Manisa uçak bileti, Singapur Airlines Manisa uçak bileti, Delta Airlines Manisa uçak bileti, American Airways Manisa uçak bileti, Qantas Manisa uçak bileti, Air China Manisa uçak bileti, Ana Airlines Manisa uçak bileti, Aeroflot Manisa uçak bileti, İberia Manisa uçak bileti, Etihad Manisa uçak bileti, United Manisa uçak bileti, KLM Manisa uçak bileti, Austrian Airlines Manisa uçak bileti, uçuşunu seçebilir ve 3D Güvenli Alışveriş yöntemi ile Manisa uçak bileti biletinizi çok kısa sürede, kullanıcı dostu uçak bileti sitemiz bilet11.com’dan alabilirsiniz. Bilet11.com sizler için tüm havayollarının Manisa uçak bileti fiyatlarını karşılaştırılarak en iyi seçeneği almanızı sağlar. 
 
Manisa uçak bileti uçuş tarihleriniz net değilse ya da programınız esnek ise bilet11.com’da yer alan bilet fiyatı grafiğini görüntüleyerek, en ucuz Manisa uçak biletini hangi aylarda ya da hangi günlerde alabileceğinizi belirleyebilirsiniz. Manisa uçak bileti yolculuğunuzun daha ekonomik ve daha keyifli hale getirecek yardımcı eklentiler sayesinde, en ucuz Manisa uçak biletini satın alabilirsiniz.  
 
En uygun Manisa uçak bileti için bilet11.com web sitesini kullanabilir ya da 444 34 97 numaralı telefonu ücretsiz arayıp Manisa uçak bileti satın alabilirsiniz.

Dünyada Görülecek Çok Şey Var!

Yeni yerler keşfetmek ister misiniz?