Malatya Uçak Bileti Al

Malatya Şehir Rehberi

Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan Malatya ili, bulunduğu konumun en gelişmiş şehridir. Hitit döneminde kurulan Malatya kayısı şehri olarak biliniyor. Kayısı ticaretiyle birlikte yöre halkı zenginleşmiştir. 14 ilçeye sahip Malatya’nın toplam nüfusu 772.904’ü bulmuştur.

Malatya İklimi

Sert kara ikliminin hakim olduğu Malatya ilinde yaz mevsimleri kurak ve sıcak geçerken, kış mevsimleri oldukça soğuk ve uzun sürmektedir.

Malatya’da ne yenir?

Kayısı

Dünya’nın %90 kayısı ihtiyacını Malatya karşılamaktadır. Meşhur Malatya kayısısını bağ bahçe kenarlarındaki satıcılardan bulabilirsiniz.

Erik Ekşisi

Erik kullanılarak yapılmış nar ekşisi diyebiliriz. Erik Ekşisi Malatya yöresinde oldukça meşhurdur.

Külah Dolması

Patlıcan, dolmalık biber ya da salatalığın içleri oyularak kurutulmaya bırakılır. İşlem tamamlandıktan sonra içleri doldurularak yemek hazırlanıyor.

Kağıt Kebabı

Kuyruk yağıyla yağlanmış etler bakır leğenlere yerleştirilip fırında pişirilmeye bırakılıyor.

Köfte Çeşitleri

Malatya yöresine ait birçok meşhur köfte bulunmaktadır. Bunlardan bazıları içli köfte, sıkma köfte, Polat köftesi, elmalı köfte, kurşun geçmez köftesi, keloğlan köftesi, ciğer köftesi,  ayva köftesi ve analı kızlıdır.

Dut Helvası

Yağ, un ve pekmezin yoğrulmasıyla yapılan helva, üzerine pekmez dökülerek servis ediliyor.

Malatya’da Gezilecek Yerler

Tohma Kanyonu

Kanyon boyunca yürüyüş parkurları dışında yüzme alanları da bulunuyor. Malatya’da keyifli bir zaman geçirebileceğiniz ve farklı aktivitelere imza atabileceğiniz bir yerdir.

Beşkonaklar Etnografya Müzesi

Malatya halkının kullandığı eşyalar ve kıyafetlerle şehrin geleneksel eşyalarına göz atabileceğiniz bir müzedir.

Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı

Tipik bir Osmanlı Kervansarayı özelliği taşıyan bu Kervansaraydan, Evliya Çelebi Seyehatname adlı kitabında bahsetmiştir. Dış kısımlarında bulunan yerler dükkan olarak kullanılmış ve 12 odası ise misafirler için ayrılmıştır. Ayrıca, bir adet hancı odası ile bir adet havuz bulunmaktadır.

Nemrut Dağı

Muhteşem gün doğumunu izleyebileceğiniz Nemrut Dağı, Malatya’yı ziyaret ettiğiniz de mutlaka görmeniz gereken yerlerdendir.

 

Malatya Kalesi

Günümüze çok az sayıda kalıntısı bulunan Kale, Malatya’nın il merkezine yakınlığı sebebiyle oldukça kolay gezilebilecek yerler arasındadır.

Günpınar Şelalesi

Ziyaretçi akınına uğrayan Şelale görmeye değer güzelliktedir.

Somuncu Baba Türbesi ve Küllüyesi

Mimarisiyle ve çevresinde bulunan doğal güzellikleri sayesinde Malatya’da ziyaret edilmesi gereken yerlerin arasında geliyor.

Battalgazi Ulu Cami

I.Alaaddin Keykubat döneminde yapılmış Cami’nin mimarı Yakub Bin Ebubekir’dir. Cami’nin hat işlerini Ahmed Bin Yakub, taş kısımlarını ise  Üstad Hüsrev El- Benna yapmıştır.

 

Malatya tatil ve seyahatlerinizde bilet11.com web adresimizden alacağınız uygun fiyatlardaki uçak biletiniz ve otobüs biletiniz ile daha hızlı ve konforlu bir yolculuğun tadını çıkartabilirsiniz. Detaylı bilgi ve rezervasyon işlemleriniz için 444 30 11 numaralı telefondan 7/24 hizmet veren müşteri hizmetlerimize bağlanabilirsiniz.

Malatya Uçak Bileti

Malatya uçak bileti almak Türkiye’nin en güvenilir uçak bileti arama sitesi bilet11.com ile artık çok daha kolay. Türkiye'nin her noktasından Malatya uçak biletini en uygun fiyatla satın alın. 
 
İş seyahatleri, turistik geziler, tarihi yer ziyaretleri ve akraba ziyaretleri için en uygun Malatya uçak biletini bilet11.com’dan kredi kartı, banka kartı ve havale yöntemi ile kolaylıkla satın alabilirsiniz. 
 
Bilet11.com’da Türk Havayolları (THY) Malatya uçak bileti, Anadolu Jet Malatya uçak bileti, Pegasus Malatya uçak bileti, Onur Air Malatya uçak bileti, Atlas Jet (Atlas Global) Malatya uçak bileti ve tüm havayollarının Malatya uçak biletlerini listeleyebilirsiniz. Malatya uçak biletini listeledikten sonra istediğiniz Malatya uçak bileti uçuşunu seçebilir ve 3D Güvenli Alışveriş yöntemi ile Malatya uçak biletinizi çok kısa sürede, kullanıcı dostu uçak bileti sitemiz bilet11.com’dan alabilirsiniz. Bilet11.com sizler için tüm havayollarının Malatya uçak bileti fiyatlarını karşılaştırarak en iyi seçeneği almanızı sağlar. 
 
Malatya uçak bileti uçuş tarihleriniz net değilse ya da programınız esnek ise bilet11.com’da yer alan bilet fiyat grafiğini görüntüleyerek, en ucuz Malatya uçak biletini hangi aylarda ya da hangi günlerde alabileceğinizi belirleyebilirsiniz. Bilet11.com’ dan yolculuğunuzun daha ekonomik ve daha keyifli hale getirecek yardımcı eklentiler sayesinde, en ucuz Malatya uçak biletini satın alabilirsiniz.  
 
En uygun Malatya uçak bileti için bilet11.com web sitesini kullanabilir ya da 444 34 97 numaralı telefonu ücretsiz arayıp Malatya uçak bileti satın alabilirsiniz.

Dünyada Görülecek Çok Şey Var!

Yeni yerler keşfetmek ister misiniz?