Kütahya Uçak Bileti Al

Kütahya Şehir Rehberi

Türkiye Cumhuriyetinin Ege Bölgesinde yer alan Kütahya ili, 13 ilçeye sahiptir. Kütahya’nın tarihi yaklaşık olarak M.Ö. 3000 yıllarına uzandığı tahmin edilmekle beraber kesin tarihi bilinmemektedir.

Kütahya topraklarına yerleştiği bilinen ilk medeniyet Friglerdir. Termal turizmin başkenti olan Kütahya Jeotermal kaynaklar açısından oldukça zengindir. Kütahya’da yer alan Dumlupınar Üniversitesi Türkiye’nin önde gelen üniversitelerindendir.

Kütahya İklimi

İç Anadolu ile Marmara ve Ege’nin iklimi arasında bir geçiş özelliği vardır.

Kütahya’da Gezilecek Yerler

Murat Dağı Kaplıcaları

1987 yılında termal turizme açılmış kaplıcalar, doğayla iç içe kalmak ve huzurlu zaman geçirmek isteyenler için şifa deposudur.

Alternatif olarak Konya’da Yoncalı Kaplıcaları da bulunuyor.

Kütahya Ulu Cami

Şehrin merkezinde bulunan Cami, 1381 yılında inşa edilmiştir. Kütaya’da bulunan en geniş ibadet alanına sahiptir.

Domaniç Ormanları

Kütahya sınırlarında bulunan Domaniç Ormanları Dünya’da tek bulunan ağaç türlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Aizanoi Antik Kenti

Penkalas ırmağının iki yakasında bulunan Kent, M.Ö.3000 yıllarından itibaren yerleşmeye uygun hale gelmiştir.
 

Dönenler Mevlevihanesi

Mevlevi kültürünün en önemli üçüncü merkezi olan Mevlevihane, dış ve iç mimarisiyle oldukça dikkat çekmekte ve ilgi görmektedir.

Kütahya Kalesi

Hisar tepesinde bulunan Kale, Kütahya’nın önemli yapılarından biridir.

Kütahya Çini Müzesi

Kütahya’nın merkezinde bulunan Müze’de 14. yüzyıldan beri yapılan çiniler sergilenmektedir.

Kütahya’da ne yenir?

Kütahya Köftesi

Tarhanalı köftelerin üzerine tereyağı, yoğurt ve biber sosuyla servis ediliyor.

Ilıbada Dolması

Labada dolması olarak ta bilinen bu lezzet üçgen şeklinde sarılarak hazırlanıyor.

Cimcik

İç Anadolu Bölgesine özgü Cimcik, yoğurt ve tereyağı sosuyla servis edilen bir hamur yemeğidir.

Sini Mantısı

Tepside yapılan çıtır çıtır bir mantı çeşididir. Ve tabii ki sarımsaklı yoğurt ile servis edilir.

Haşhaşlı Lokum

Adında lokum geçse de bu yemek, haşhaşlı tatlı bir çörektir.

Gözleme

İç Anadolu’nun birçok köşesinde bulacağınız Gözlemenin en güzel örnekleri Kütahya yöresinde bulunuyor.

Tosunum

İçinde haşhaş ve yeşil mercimek bulunduran Kütahya yöresine ait bir börek çeşididir.

 

Kütahya tatil ve seyahatlerinizde bilet11.com web adresimizden alacağınız uygun fiyatlardaki uçak biletiniz ve otobüs biletiniz ile daha hızlı ve konforlu bir yolculuğun tadını çıkartabilirsiniz. Detaylı bilgi ve rezervasyon işlemleriniz için 444 30 11 numaralı telefondan 7/24 hizmet veren müşteri hizmetlerimize bağlanabilirsiniz.

Kütahya Uçak Bileti

Kütahya uçak bileti almak Türkiye’nin en güvenilir uçak bileti arama sitesi bilet11.com ile artık çok daha kolay. Türkiye'nin her noktasından Kütahya uçak biletini en uygun fiyatla satın alın. 
 
İş seyahatleri, turistik geziler, tarihi yer ziyaretleri ve akraba ziyaretleri için en uygun Kütahya uçak biletini bilet11.com’dan kredi kartı, banka kartı ve havale yöntemi ile kolaylıkla satın alabilirsiniz. 
 
Bilet11.com’da Türk Havayolları (THY) Kütahya uçak bileti, Anadolu Jet Kütahya uçak bileti, Pegasus Kütahya uçak bileti, Onur Air Kütahya uçak bileti, Atlas Jet (Atlas Global) Kütahya uçak bileti ve tüm havayollarının Kütahya uçak biletlerini listeleyebilirsiniz. Kütahya uçak biletini listeledikten sonra istediğiniz Kütahya uçak bileti uçuşunu seçebilir ve 3D Güvenli Alışveriş yöntemi ile Kütahya uçak biletinizi çok kısa sürede, kullanıcı dostu uçak bileti sitemiz bilet11.com’dan alabilirsiniz. Bilet11.com sizler için tüm havayollarının Kütahya uçak bileti fiyatlarını karşılaştırarak en iyi seçeneği almanızı sağlar. 
 
Kütahya uçak bileti uçuş tarihleriniz net değilse ya da programınız esnek ise bilet11.com’da yer alan bilet fiyat grafiğini görüntüleyerek, en ucuz Kütahya uçak biletini hangi aylarda ya da hangi günlerde alabileceğinizi belirleyebilirsiniz. Bilet11.com’ dan yolculuğunuzun daha ekonomik ve daha keyifli hale getirecek yardımcı eklentiler sayesinde, en ucuz Kütahya uçak biletini satın alabilirsiniz.  
 
En uygun Kütahya uçak bileti için bilet11.com web sitesini kullanabilir ya da 444 34 97 numaralı telefonu ücretsiz arayıp Kütahya uçak bileti satın alabilirsiniz.

Dünyada Görülecek Çok Şey Var!

Yeni yerler keşfetmek ister misiniz?