Kars Uçak Bileti Al

Kars Şehir Rehberi

Doğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan Kars, Türkiye’nin rakım bakımından en yüksek il merkezidir. Kars’ın ekonomisinde en önemli geçim kaynağı hayvancılık ve tarımdır. Çayır ve otlakların geniş yer kaplaması hayvancılığı oldukça geliştirmiştir. Kars, M.Ö. 9000 yılına uzanan köklü bir geçmişe sahip olması sebebiyle kültürel yönden köklü temellere dayanmaktadır.

Kars’ta ne yenir?

Hangel

Kars’a özgü makarnaya benzeyen ve üzerine sarımsaklı yoğurt dökülerek servis edilen bir yemektir.

Erişte Pilavı

Erişte ve mercimekten yapılan Kars mutfağının sevilen yemeklerindendir.

Kaz Dolması

Haşlanan kaz etinin pirinç ile birlikte fırında pişmesiyle ortaya çıkıyor ve Kars’ın meşhur yemekleri arasındadır.

Katmer

Yağlı hamur rulo yapılıp tepsiye atıldıktan sonra üzerine yumurta sürülerek fırına veriliyor.

Tencerede Şiş Kebap

Şişlere bir et ve bir sebze gelecek şekilde dizilir. Etler piştikten sonra bir tencereye domates rendelenir ve kısık ateşte pişirilir.

Haşıl

Bulgur suda pişirilir ve suyu süzülerek tepsiye dökülür. Üzerine sarımsaklı yoğurt ve tereyağı dökülerek servis ediliyor.

Umaç Helvası

Un Helvasının bir değişik çeşididir ve Kars yöresinde bol bol tüketilir.

Karsta Gezilecek Yerler

Sarıkamış Şehitliği

Sarıkamış Harekatı sırasında 90,000’i aşkın şehit verildi. Önemsenmesi gereken bir yerdir. Sarıkamış ilçesinde her yıl törenlerle şehitler anılıyor.

Sarıkamış

2500 rakıma sahip Sarıkamış, son yılların popüler kayak merkezlerindendir. Sarıkamış, Kars’a yaklaşık olarak 55 km uzaklıkta yer alıyor.

Sarıkamış Katherina Av Köşkü

Rusya’yı anımsatacak ve korunmaya alınmış bina, Sarıkamış ormanları içerisinde bulunmaktadır.

Büyük Katedral

Katedralin mimarı İstanbul Ayasofya Kilisesinin tamiratını yapan Tiridat ustadır. 1064 yılında camiye çevrilmiştir.

Kars Müzesi

Önemli eserlere ev sahipliği yapan Kars Müzesinde etnografik, taş ve arkeolojik eserler bulunmaktadır.

Beylerbeyi Sarayı

1579 yılında yaptırılmış saray, 1918 yılına kadar Hükümet Konağı olarak kullanılmıştır.

Ebul Hasan Harakani Türbesi

Anadolu’nun Türkleşmesi için gelen ermişlerinden olan Ebul Hasan Harakani’nin türbesidir.

Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı

Osmanlı – Rus Savaşında Ordu Komutanı Gazi Ahmet Muhtar Paşa tarafından bir süre Karargah Binası olarak kullanılan yapı, restore edildikten sonra galeri olarak hizmete açılmıştır.

Kuyucuk Kuş Cenneti

Kuyucuk Gölü, 182 kuş çeşidi sayesinde birçok turisti ağırlamaktadır.

Taş Köprü

Lala Mustafa Paşa tarafından yaptırılan Taş Köprü üç kemere sahiptir.

Kars rehberinize eklemek isteyeceğiniz diğer yerler; Ani Harabeleri, Havariler Kilisesi (Kümbet Cami) ve Çıldır Gölü

Kars tatil ve seyahatlerinizde bilet11.com web adresimizden alacağınız uygun fiyatlardaki uçak biletiniz ve otobüs biletiniz ile daha hızlı ve konforlu bir yolculuğun tadını çıkartabilirsiniz. Detaylı bilgi ve rezervasyon işlemleriniz için 444 30 11 numaralı telefondan 7/24 hizmet veren müşteri hizmetlerimize bağlanabilirsiniz.

Kars Uçak Bileti

Kars uçak bileti almak Türkiye’nin en güvenilir uçak bileti arama sitesi bilet11.com ile artık çok daha kolay. Türkiye'nin her noktasından Kars uçak biletini en uygun fiyatla satın alın. 
 
İş seyahatleri, turistik geziler, tarihi yer ziyaretleri ve akraba ziyaretleri için en uygun Kars uçak biletini bilet11.com’dan kredi kartı, banka kartı ve havale yöntemi ile kolaylıkla satın alabilirsiniz. 
 
Bilet11.com’da Türk Havayolları (THY) Kars uçak bileti, Anadolu Jet Kars uçak bileti, Pegasus Kars uçak bileti, Onur Air Kars uçak bileti, Atlas Jet (Atlas Global) Kars uçak bileti ve tüm havayollarının Kars uçak biletlerini listeleyebilirsiniz. Kars uçak biletini listeledikten sonra istediğiniz Kars uçak bileti uçuşunu seçebilir ve 3D Güvenli Alışveriş yöntemi ile Kars uçak biletinizi çok kısa sürede, kullanıcı dostu uçak bileti sitemiz bilet11.com’dan alabilirsiniz. Bilet11.com sizler için tüm havayollarının Kars uçak bileti fiyatlarını karşılaştırarak en iyi seçeneği almanızı sağlar. 
 
Kars uçak bileti uçuş tarihleriniz net değilse ya da programınız esnek ise bilet11.com’da yer alan bilet fiyat grafiğini görüntüleyerek, en ucuz Kars uçak biletini hangi aylarda ya da hangi günlerde alabileceğinizi belirleyebilirsiniz. Bilet11.com’ dan yolculuğunuzun daha ekonomik ve daha keyifli hale getirecek yardımcı eklentiler sayesinde, en ucuz Kars uçak biletini satın alabilirsiniz.  
 
En uygun Kars uçak bileti için bilet11.com web sitesini kullanabilir ya da 444 34 97 numaralı telefonu ücretsiz arayıp Kars uçak bileti satın alabilirsiniz.

Dünyada Görülecek Çok Şey Var!

Yeni yerler keşfetmek ister misiniz?