Hakkari Uçak Bileti Al

Hakkari Şehir Rehberi

Türkiye Cumhuriyeti'nin Doğu Anadolu Bölgesi'nde bulunan Hakkari ili, Coğrafi konumu sayesinde birçok millete ev sahipliği yapmıştır. Hakkari ili, sınır ticareti ve hayvancılık ile ekonomisini sağlamaktadır. Fakat İran ve Irak ile komşu olan Hakkari ilinin, Irak Savaşı ve çatışmalar dolayısıyla ekonomisi sekteye uğramış ve işsizlik yüksek düzeye çıkmıştır.

Hakkari İklimi

Hakkari’de sert kara iklimi hakimdir. Kış mevsimleri uzun sürerken yaz mevsimleri ise kurak, sıcak ve kısa sürmektedir.

Hakkari’de Gezilecek Yerler

Kelat Sarayı

Şehrin en eski ve ilgi çekici yapılarından olan tarihi bir saraydır.

Zeynel Bey Medresesi

Hakkari’nin en eski medreselerinden olan Zeynel Bey Medresesi, dönemin en önemli eğitim kurumlarından biri olarak anılıyor.

Hoşap Kalesi

Hakkari-Van yolunda yer alan kalenin Urartular tarafından yaptırılmıştır.

Kaya Resimleri

Kent merkezinin dışında kalan Kayaların üzerine çizilen resimler, şehrin tarihini yansıtıyor.

Bercelan Yaylası

Doğal yaşamın merkezi ve Hakkari dinlence yerlerinin başında gelen yayla, yaz aylarında sıklıkla tercih ediliyor.

Taş Köprü

Çevresinde bulunan doğal güzellikleriyle beraber Hakkari’nin simgesi olmuştur.

Hakkari’de ne yenir?

Doğaba

Kırmızı et, buğday ve yoğurdun karışımından hazırlanan yemek, Hakkari’de en sevilen yemeklerin arasında yer alıyor.

Yüksekova Kebabı

Kıyma ve bol miktarda kuyruk yağının kullanılmasıyla yapılıyor. İsteğe göre ise fırında, ızgarada ya da tavada pişirilebiliyor. Buna ek olarak Parmak Kebabı’nı da deneyebilirsiniz.

Gulul

Darı ve pirinç ile hazırlanan bir çorba olan Gulul, genellikle yaz aylarında tercih edilen Hakkari yöresel yemeklerindendir.

Otlu Peynir

Hakkari yöresine ait çeşitli otlarla yapılan lezzetli bir peynir çeşididir.

Tandır Ekmeği

Hamurların açılıp tandırlarda pişirilmesiyle hazırlanan geleneksel bir ekmektir.

Kepaye

Bağırsak ve işkembe dolmasının içine pirinç konularak hazırlanıyor.

Keşkek

Her yörede farklı çeşitlerini görebileceğiniz Keşkeğin bir de Hakkari’ye özgü olanını tadın.

Hakkari tatil ve seyahatlerinizde bilet11.com web adresimizden alacağınız uygun fiyatlardaki uçak biletiniz ve otobüs biletiniz ile daha hızlı ve konforlu bir yolculuğun tadını çıkartabilirsiniz. Detaylı bilgi ve rezervasyon işlemleriniz için 444 30 11 numaralı telefondan 7/24 hizmet veren müşteri hizmetlerimize bağlanabilirsiniz.

Hakkari Uçak Bileti

Hakkari uçak bileti almak Türkiye’nin en güvenilir uçak bileti arama sitesi bilet11.com ile artık çok daha kolay. Türkiye'nin her noktasından Hakkari uçak biletini en uygun fiyatla satın alın. 
 
İş seyahatleri, turistik geziler, tarihi yer ziyaretleri ve akraba ziyaretleri için en uygun Hakkari uçak biletini bilet11.com’dan kredi kartı, banka kartı ve havale yöntemi ile kolaylıkla satın alabilirsiniz. 
 
Bilet11.com’da Türk Havayolları (THY) Hakkari uçak bileti, Anadolu Jet Hakkari uçak bileti, Pegasus Hakkari uçak bileti, Onur Air Hakkari uçak bileti, Atlas Jet (Atlas Global) Hakkari uçak bileti ve tüm havayollarının Hakkari uçak biletlerini listeleyebilirsiniz. Hakkari uçak biletini listeledikten sonra istediğiniz Hakkari uçak bileti uçuşunu seçebilir ve 3D Güvenli Alışveriş yöntemi ile Hakkari uçak biletinizi çok kısa sürede, kullanıcı dostu uçak bileti sitemiz bilet11.com’dan alabilirsiniz. Bilet11.com sizler için tüm havayollarının Hakkari uçak bileti fiyatlarını karşılaştırarak en iyi seçeneği almanızı sağlar. 
 
Hakkari uçak bileti uçuş tarihleriniz net değilse ya da programınız esnek ise bilet11.com’da yer alan bilet fiyat grafiğini görüntüleyerek, en ucuz Hakkari uçak biletini hangi aylarda ya da hangi günlerde alabileceğinizi belirleyebilirsiniz. Bilet11.com’ dan yolculuğunuzun daha ekonomik ve daha keyifli hale getirecek yardımcı eklentiler sayesinde, en ucuz Hakkari uçak biletini satın alabilirsiniz.  
 
En uygun Hakkari uçak bileti için bilet11.com web sitesini kullanabilir ya da 444 34 97 numaralı telefonu ücretsiz arayıp Hakkari uçak bileti satın alabilirsiniz.

Dünyada Görülecek Çok Şey Var!

Yeni yerler keşfetmek ister misiniz?