Gümüşhane Uçak Bileti Al

Gümüşhane Şehir Rehberi

Türkiye’nin Doğu Karadeniz Bölgesinde yer alan Gümüşhane ili Trabzon, Giresun ve Erzincan ili ile komşudur. Rivayetlere göre, İran seferine giderken Kanuni Sultan Süleyman'ın bu şehire rastlaması ve gümüş madenlerinin bol olması sebebi ile Gümüşhane adını verdiği söylenmektedir. Gümüşhane ilinin nüfusu 146.353’tür. Gümüşhane ilinin trafik kodu ise 29’dur. Köse, Torul, Şiran ve Kelkit Gümüşhane şehir ilçelerindendir. Gümüşhane ilinin yüz ölçümünün yarısı mera ve çayırlarla kaplıdır. Diğer yarısı ise, ekili dikili yerler ve ormanlarla kaplıdır.

Gümüşhane İklimi

Gümüşhane, Kara iklimi ve Doğu Karadeniz iklimi arasında bir geçiş iklimine sahiptir.

Gümüşhane’de ne yenir?

Katıklı Çorba

Kış aylarında bol bol tüketilen bulgur, ayran ve mısırdan yapılan Gümüşhane’nin yöresel yemeklerindendir.

Evelik Dolması

Gümüşhane Dağlarında yetişen evelekten yapılan sarma,  Gümüşhane’ye özgü dolma çeşididir.

Borani

Yapılışı ıspanağa benzeyen bir çeşit sulu yemektir.

Gendime Pilavı

Birçok ilde pişirilmesine rağmen her yörenin kendine özgü bir tarifi olması sebebiyle Gümüşhane’ye özgü Gendime Pilavı, şehre gelip tadılması gereken lezzetlerin arasında yer alıyor.

Kartol Yahnisi

Gümüşhane mutfağının vaz geçilmezlerinden patates ve yahninin buluştuğu sulu bir yemek çeşididir.

Kete

Gümüşhane hamur işi yemeklerinden biri olan Kete, bal ya da reçel ile servis ediliyor.

Pestil ve Köme

Gümüşhane’den geçenlerin Köme ve Pestili alarak yola devam ettiği ana maddesi dut meyvesi olan bir çeşit tatlıdır.

Gümüşhane’de Gezilecek Yerler

Artabel Gölleri Tabiat Parkı

Gümüşhane'nin Torul ilçesinde bulunan Park’ın bünyesinde 3 göl ve 5859 hektarlık alanda buzul göller, ilginç jeomorfolojik yapılara sahiptir. Ziyaret edilebilecek en güzel zamanlar bahar ve yaz mevsimleridir.

Karaca Mağarası

Toplam uzunluğu 256 metre olan mağara, Torul ilçesinde bulunuyor. Mağarayı gezerken ilgi çekici damlataşlar, dikitler, sarkıtlar ve mağara gülleri ile karşılaşacaksınız.

Kazıkbeli Yaylası

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesinde bulunan yayla, Doğu Karadeniz bölgesinin en görülesi yerlerindendir.

Kromni Vadisi

Gümüşhane’nin şehir merkezine 39 km uzaklıkta bulanan Vadide çeşme, kilise ve köprü gibi yapılar bulunuyor.

Zigana Kayak Merkezi

Karadeniz Bölgesi’nin kış turizmine katkı sağlayan Kayak Merkezi, her yıl birçok yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Ocak ayının sonunda açılan kayak tatili sezonu mart ayına kadar devam etmektedir.

Kürtün Barajı

1999-2002 yılları arasında inşa edilen baraj, Harşit ırmağı üzerine enerji üretmek amacıyla inşa edilmiştir. Barajın etrafında bulunan kamelyalarda ziyaretçiler hem piknik yapabilir hem de baraj gölünü izleyebilmektedir.

Gümüşhane Festivalleri

Yayla Şenlikleri

Zurna, davul ve kemençe eşliğinde saatlerce binlerce insan horon halkaları oluşturup eğlenirler.

Mayıs’ın 3. Haftası’nda Ayazma Yayla Şenliği olmaktadır.

Gümüşhane’de Alışveriş

Kendinize ya da sevdiklerinize alabileceğiniz hediyelerin başında gümüş objeler geliyor. Bunun dışında zilli kilimler, ipek halılar, gümüş objeler alabileceğiniz Gümüşhane yöresel hediyelik eşyaların arasında yer alıyor. Gümüşhane’den alabileceğiniz gıdalar arasında pestil, marmelat, taze elma çeşitleri ve dut pekmezi bulunuyor.

Gümüşhane tatil ve seyahatlerinizde bilet11.com web adresimizden alacağınız uygun fiyatlardaki uçak biletiniz ve otobüs biletiniz ile daha hızlı ve konforlu bir yolculuğun tadını çıkartabilirsiniz. Detaylı bilgi ve rezervasyon işlemleriniz için 444 30 11 numaralı telefondan 7/24 hizmet veren müşteri hizmetlerimize bağlanabilirsiniz.

 

Gümüşhane Uçak Bileti

Gümüşhane uçak bileti almak Türkiye’nin en güvenilir uçak bileti arama sitesi bilet11.com ile artık çok daha kolay. Türkiye'nin her noktasından Gümüşhane uçak bileti en uygun fiyatla satın alın. 
 
İş seyahatleri, turistik geziler, tarihi yer ziyaretleri için en uygun Gümüşhane uçak biletini bilet11.com’dan kredi kartı, banka kartı ve havale yöntemi ile kolaylıkla satın alabilirsiniz. 
 
Bilet11.com’da Türk Havayolları Gümüşhane uçak bileti fiyatları ve ve tüm havayollarının Gümüşhane uçak bileti fiyatlarını listeleyebilirsiniz. THY Gümüşhane uçak bileti, Pegasus Gümüşhane uçak bileti, Atlas Jet Gümüşhane uçak bileti, Azal Havayolları Gümüşhane uçak bileti, Air France Gümüşhane uçak bileti, KLM Gümüşhane uçak bileti, Alitalia Gümüşhane uçak bileti, British Airways Gümüşhane uçak bileti, Lufthansa Gümüşhane uçak bileti, Emirates Gümüşhane uçak bileti, Qatar Havayolları Gümüşhane uçak bileti, Singapur Airlines Gümüşhane uçak bileti, Delta Airlines Gümüşhane uçak bileti, American Airways Gümüşhane uçak bileti, Qantas Gümüşhane uçak bileti, Air China Gümüşhane uçak bileti, Ana Airlines Gümüşhane uçak bileti, Aeroflot Gümüşhane uçak bileti, İberia Gümüşhane uçak bileti, Etihad Gümüşhane uçak bileti, United Gümüşhane uçak bileti, KLM Gümüşhane uçak bileti, Austrian Airlines Gümüşhane uçak bileti, uçuşunu seçebilir ve 3D Güvenli Alışveriş yöntemi ile Gümüşhane uçak bileti biletinizi çok kısa sürede, kullanıcı dostu uçak bileti sitemiz bilet11.com’dan alabilirsiniz. Bilet11.com sizler için tüm havayollarının Gümüşhane uçak bileti fiyatlarını karşılaştırılarak en iyi seçeneği almanızı sağlar. 
 
Gümüşhane uçak bileti uçuş tarihleriniz net değilse ya da programınız esnek ise bilet11.com’da yer alan bilet fiyatı grafiğini görüntüleyerek, en ucuz Gümüşhane uçak biletini hangi aylarda ya da hangi günlerde alabileceğinizi belirleyebilirsiniz. Gümüşhane uçak bileti yolculuğunuzun daha ekonomik ve daha keyifli hale getirecek yardımcı eklentiler sayesinde, en ucuz Gümüşhane uçak biletini satın alabilirsiniz.  
 
En uygun Gümüşhane uçak bileti için bilet11.com web sitesini kullanabilir ya da 444 34 97 numaralı telefonu ücretsiz arayıp Gümüşhane uçak bileti satın alabilirsiniz.

Dünyada Görülecek Çok Şey Var!

Yeni yerler keşfetmek ister misiniz?