Erzurum Uçak Bileti Al

Erzurum Şehir Rehberi

Türkiye'nin Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan Erzurum ili, Bingöl, Muş, Ağrı, Kars, Erzincan, Bayburt, Ardahan, Artvin ve Rize’ye komşudur. Erzurum, Türkiye’nin kış turizmi açısından önemli şehirlerindendir. 1957 yılında kurulmuş olan Atatürk Üniversitesi sayesinde şehirde birçok öğrenci bulunmaktadır. Erzurum’un 21 tane ilçesi bulunmaktadır. Gelişime açık bir şehir olmasının yanı sıra gelenek ve göreneklerine asırlardır bağlılık göstermektedir. Erzurum ili Gelin Geldi Efsanesi, Külhancı Baba Efsanesi, Çoban Dede Efsanesi gibi Anadolu efsanelerine ev sahipliği yapmaktadır. Erzurum seyahatinizi hatırlamak için gezinizden dönmeden önce Erzurum’un Oltu ilçesinden çıkarılan yarı değerli taş niteliğinde olan Oltu taşından yapılmış küpe, kolye, broş ve tesbih gibi birçok takı ve aksesuar alabilirsiniz.

Erzurum İklimi

Türkiye’nin en soğuk illerinden olan Erzurum kışları çok soğuk ve karlı geçmektedir. Sert kara ikliminin hüküm sürdüğü Erzurum yazları ise sıcak ve kurak geçmektedir.

Erzurum’da ne yenir?

Cağ Kebabı

Kuzu ve keçi etinden yapılan Erzurum’un geleneksel yemeklerinden olan Cağ Kebabı, terbiye edilmiş bir etin odun ateşinde pişirilmesiyle ortaya çıkıyor.

Lalanga

Haşlanan patateslerin püre haline getirilerek kızdırılmış tereyağında kızartılmasıyla hazırlanan Erzurum yöresel yemeği tercihe göre üzerine şerbet dökülerek servis edilir.

Erzurum Köftesi

Biraz kebabı andıran ve lezzetlisini Erzurum’da bulabileceğiniz odun ateşinde pişirilerek hazırlanan bir bir köfte çeşididir.

Ayran Aşı Çorbası

Kaynatılan buğday, küçük köfteler ve yoğurtla hazırlanan çorba, Erzurumluların özel günlerde tercih ettiği bir yemek türüdür.

Çiriş Pancarı

Yabani bir bitki olan çiriş parça ya da kavurma etle pişirilerek hazırlanıyor.

Den Köfte

Erzurum yöresine ait bulgurla yapılan bir köfte çeşididir.

Su Böreği

Bildiğimiz Börekten farklı olarak her parçasına yumurta kırılarak hazırlanıyor.

Un Haşlı

Un ve suyun katı bir kıvam alıncaya kadar pişirilip ve ocağa atılmasıyla hazırlanıyor.

Kadayıf Dolması

Kadayıf ve cevizin buluştuğu muazzam bir tatdır.

Erzurum’da Gezilecek Yerler

Üç Kümbetler

Kimin yaptırıldığına dair bir bilgi olmamakla birlikte 14. Yüzyılda yaptırıldığı düşünülüyor. Erzurum’un en önemli tarihi yapılarındandır.

Tortum Şelalesi

Türkiye’nin en görkemli şelalelerinden olan Tortum Şelalesi, 50 metre yükseklikten aşağı dökülmektedir.

İbrahim Paşa Cami

Cami Erzurum’un merkezinde bulunmaktadır. 1748 yılında yaptırılan cami, kare planlıdır ve tek bir kubbeye sahiptir.

Erzurum Kalesi

Erzurum Kalesinin, Bizans İmparatorluğu tarafından yapıldığı tahmin edilmektedir. Günümüzde dış kalenin büyük kısmı yıkılmıştır.

Yakutiye Medresesi

Yakutiye Medresesi, Emir Hoca Cemalettin Yakut tarafından 1310 yılında yapılmıştır. Erzurum Merkezde bulunan Medrese, 1991 yılında onarılmış ve  İslami Eserler Müzesi olarak faaliyet göstermeye başlamıştır.

Nene Hatun Milli Parkı

Erzurum’a 10 km mesafede olan Milli Park’a,  93 harbi sırasında Aziziye Tabyasının geri alınması için herkesin hücumuna önderlik eden Nene Hatun’un adı verilmiştir.

Çoruh Vadisi

150 kilometre uzunluğunda olan Çoruh, dağların arasında kalmış gizli bir cennet niteliğindedir. Ülkemizde görülmeye değer yerler arasındadır.

Balıklı Köyü

Erzurum’un Uzundere ilçesinde yer alan Köy, gölün inanılmaz manzarası ile adeta bir kasaba görünümündedir.

Aziziye Tabyası

Rus ile Osmanlı savaşı sırasında Kars yolunu kapatmak için kurulan tabyanın adıdır. Erzurum’da bulunan tabya büyük bir kahramanlık göstergesidir.

Pasinler Kaplıcası

Pasinler Belediyesi sınırları içinde bulunan Kaplıcalar, Erzurum ilinin önemli geçim kaynağıdır. Kaplıcaların mineralli suları birçok rahatsızlığa iyi gelmektedir.

Narman Peri Bacaları

Erzurumda bulunan ve 3 milyon öncesinde oluşmaya başlayan Peribacaları turistler tarafından yoğun ilgi görmektedir ve Amerika’da bulunan Colorado kanyonuna benzetilmektedir.

 

Erzurum turistik gezinizde görmek isteyebileceğiniz diğer yerler; İstanbul Kapı, Yakutiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Rüstem Paşa Bedesteni, Çoban Dede Köprüsü, Öşvank Kilisesi, Erzurum Saat Kulesi, Erzurum Atatürk Evi, Lale Paşa Cami, Erzurum Ulu Cami, Erzurum Ilıca Kaplıcası

 

Erzurum tatil ve seyahatlerinizde bilet11.com web adresimizden alacağınız uygun fiyatlardaki uçak biletiniz ve otobüs biletiniz ile daha hızlı ve konforlu bir yolculuğun tadını çıkartabilirsiniz. Detaylı bilgi ve rezervasyon işlemleriniz için 444 30 11 numaralı telefondan 7/24 hizmet veren müşteri hizmetlerimize bağlanabilirsiniz.

 

Erzurum Uçak Bileti

Erzurum uçak bileti almak Türkiye’nin en güvenilir uçak bileti arama sitesi bilet11.com ile artık çok daha kolay. Türkiye'nin her noktasından Erzurum uçak biletini en uygun fiyatla satın alın. 
 
İş seyahatleri, turistik geziler, tarihi yer ziyaretleri ve akraba ziyaretleri için en uygun Erzurum uçak biletini bilet11.com’dan kredi kartı, banka kartı ve havale yöntemi ile kolaylıkla satın alabilirsiniz. 
 
Bilet11.com’da Türk Havayolları (THY) Erzurum uçak bileti, Anadolu Jet Erzurum uçak bileti, Pegasus Erzurum uçak bileti, Onur Air Erzurum uçak bileti, Atlas Jet (Atlas Global) Erzurum uçak bileti ve tüm havayollarının Erzurum uçak biletlerini listeleyebilirsiniz. Erzurum uçak biletini listeledikten sonra istediğiniz Erzurum uçak bileti uçuşunu seçebilir ve 3D Güvenli Alışveriş yöntemi ile Erzurum uçak biletinizi çok kısa sürede, kullanıcı dostu uçak bileti sitemiz bilet11.com’dan alabilirsiniz. Bilet11.com sizler için tüm havayollarının Erzurum uçak bileti fiyatlarını karşılaştırarak en iyi seçeneği almanızı sağlar. 
 
Erzurum uçak bileti uçuş tarihleriniz net değilse ya da programınız esnek ise bilet11.com’da yer alan bilet fiyat grafiğini görüntüleyerek, en ucuz Erzurum uçak biletini hangi aylarda ya da hangi günlerde alabileceğinizi belirleyebilirsiniz. Bilet11.com’ dan yolculuğunuzun daha ekonomik ve daha keyifli hale getirecek yardımcı eklentiler sayesinde, en ucuz Erzurum uçak biletini satın alabilirsiniz.  
 
En uygun Erzurum uçak bileti için bilet11.com web sitesini kullanabilir ya da 444 34 97 numaralı telefonu ücretsiz arayıp Erzurum uçak bileti satın alabilirsiniz.

Dünyada Görülecek Çok Şey Var!

Yeni yerler keşfetmek ister misiniz?