Denizli Uçak Bileti Al

Denizli Şehir Rehberi

Ege Bölgesinde bir il merkezi olan Denizli, yaklaşık 500 Bin'i aşan nüfusuyla, İzmir'den sonra Ege bölgesinin en büyük kentidir. Denizli ilinde, Güney Ege Kalkınma Ajansı'nın (Geka) merkezi bulunmaktadır. Aynı zamanda Denizli bir ihracat, ticaret ve sanayi merkezidir ve otuz bin civarı öğrenci sayısıyla bir üniversite şehridir. Denizli ili, bir turizm kentidir. Bunun yanısıra düzenlenen yerel ve uluslararası etkinliklerle; kongre, festivaller, eğitimlerle kültür ve sanat merkezi haline gelmiştir. Denizli’de ticaret ve sanayinin hızlı gelişmesiyle birlikte kent, Türkiye’nin en kalkınmış kentlerinden biri haline gelmiştir. Dolayısıyla, Denizli’nin ekonomisi ticaret ve saniyeye dayanıyor.

Denizli iklimi

Denizli ilinde dağlar genellikle denize doğru dik bir konumda bulunduğundan dolayı, denizden gelen rüzgarlara açık haldedir. İç bölgelerin karasal iklimi hissedilir. Ege bölgesi ikliminden sıcaklık olarak biraz farklılık gösterebilir.

Denizli Festivalleri

Uluslararası Amatör Tiyatrolar Festivali -Denizli Belediyesi

Uluslararası Türkçe Sözlü Müzik Festivali -Denizli Belediyesi

Cam Festivali -Denizli Belediyesi

Uluslararası Halk Dansları Festivali -Denizli Belediyesi

Genç Denizli Rock Müzik Festivali -Denizli Belediyesi

Genç Denizli Film Festivali -Denizli Belediyesi

Geleneksel Türk Spor Oyunları -Denizli Belediyesi

Ege Aşıklar Bayramı -Denizli Belediyesi

Bahar Şenlikleri -Pamukkale Üniversitesi

Uluslararası Sanat Kolonisi -Pamukkale Üniversitesi

Uluslararası Akdeniz Jazz Festivali -Pamukkale Üniversitesi

Bilim Şenliği -Pamukkale Üniversitesi

Paü Rekreasyon Oyun Şenlikleri -Pamukkale Üniversitesi

Üniversitelerarası Dans Festivali – Pamukkale Üniversitesi

Hayal Perdesi Oyuncuları Üniversitelerarası Tiyatro Festivali -Pamukkale Üniversitesi

Denizli’de Çekilen Filmler

Acı ve Kin

Berzah

Çil Horoz

Elindedir Bağlama

Hayalet Sürücü 2

Jendepus

Japonyalı Gelin

Vali

Denizli Geleneksel Yemekleri

Denizli Usulü Tarhana Çorbası

Ege mutfağından olan Börülcenin çorbaya katılmasıyla Denizli’ye özgü bir tat çıkıyor.

Arabaşı

Tavşan eti kullanılarak yapılan çorba Denizli lezzetini ortaya koyuyor.

Yen Böreği

Ana yemeklerde tercih edebileceğiniz Yen Böreğinin içinde soğan, kimyon, karabiber, kıyma ve pul biberli nefis bir harç bulunuyor.

Börülce Böreği

Ufalanmış kuru yufka ve haşlanmış börülceden oluşan bu lezzet Denizli mutfaklarında yerini alıyor.

Kuyu Kebabı

Kuyu’da ağır ağır pişirilerek yapılıyor ve etler piştikten sonra kuyunun altına konulan bakır tavada biriken yağlar pilav yapımında kullanılıyor.

Katmer

Denizli usulü ustalık gerektiren Katmer peynir, soğan, susam ve un kullanılarak hazırlanıyor.

Yaprak Sarma

Denizli usulü Yaprak Sarma iç harcının maydanozla yapılmasıyla farkını ortaya koyuyor.

Patlıcanlı Kapama

Kızartılan Patlıcanların eklenmesiyle et ve pilavın ayrı bir lezzet kazandığı Denizli usulü bir yemektir.

Çiğ Dolma

Denizli’de bol bol patlıcanlı yemek görebilirsiniz. Bunlardan bir diğeri de kuru patlıcanların içine iç harcı konularak hazırlanan Çiğ Dolma’dır.

Denizli’de tercih edebileceğiniz diğer tatlar; Çarput Aşı, Dirit, Tavuklu Keşkek, Biber Tatarı ve Sıyırma’dır.

Denizli’de Gezilecek Yerler

Pamukkale Travertenleri

Denizli’nin bir ilçesi olan Pamukkale’de bulunan travertenler, aka sulardan kalan karbonat minerallerinden oluşmuştur. Türkiye’nin ve Denizli’nin sembolü haline gelen travertenler, turizm açısından önemli bir yere sahiptir.

Antik Havuz

Şifalı suyuyla Antik Havuz, Pamukkale’nin önemli simgelerinden biridir ve her yıl binlerce turist tarafından ziyaret akınına uğramaktadır. Havuz içindeki antik kalıntılar,  deprem sırasında yıkılan Sivil Agora’ya aittir. Pamukkale’yi ziyaret ederseniz mutlaka buraya da uğramalısınız.

Hierapolis Antik Kenti

UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunan bulunan Antik Kent, Denizli’nin 18 kilometre kuzeyinde bulunmaktadır. Kapının girişinde bulunan Medusa figürü, Tanrıça Medusa’dan korunmak amacıyla yapılmıştır.

Ağlayan Kaya Şelalesi

Diğer bir adıyla Sakızcılar Şelalesi, 30 metre yükseklikten akıyor ve doğanın tadını çıkarabileceğiniz muhteşem bir manzara sunuyor.

Keloğlan Mağarası

Bir rivayete göre, Keloğlan Mağarası’nda 20 gün yaşayan kel birinin saçının çıkacağına inanılıyor.

1970 yılında keşfedilmiş Mağara zamanla turizme açılmış ve ziyaretçilerini bekliyor.

Acıpayam Yazır Cami

Mimarisi dikdörtgen planlı olan cami Denizli’nin Acıpayam ilçesinde konumlanmaktadır ve turistik gezilere açıktır.

Tripolis Antik Kenti

Tahminlere göre Lidya döneminde kurulan Antik Kent, Denizli’nin tarihi alanlarından biridir.

Tripolis’te bulunan hamam, şehir binası, tiyatro, nekropol kalıntıları, kale ve surlar tarihte bir yolculuk yapmanızı sağlayacaktır.

Güney Şelalesi

2014 yılı itibariyle Denizli Valiliği tarafından turizme açılmıştır. Düzenlemeler sayesinde Denizli’de bulunan Şelale’nin etrafında oturma ve piknik alanlarına sahiptir.

Denizli tatil ve seyahatlerinizde bilet11.com web adresimizden alacağınız uygun fiyatlardaki uçak biletiniz ve otobüs biletiniz ile daha hızlı ve konforlu bir yolculuğun tadını çıkartabilirsiniz. Detaylı bilgi ve rezervasyon işlemleriniz için 444 30 11 numaralı telefondan 7/24 hizmet veren müşteri hizmetlerimize bağlanabilirsiniz.

Denizli Uçak Bileti

Denizli uçak bileti almak Türkiye’nin en güvenilir uçak bileti arama sitesi bilet11.com ile artık çok daha kolay. Türkiye'nin her noktasından Denizli uçak biletini en uygun fiyatla satın alın. 
 
İş seyahatleri, turistik geziler, tarihi yer ziyaretleri ve akraba ziyaretleri için en uygun Denizli uçak biletini bilet11.com’dan kredi kartı, banka kartı ve havale yöntemi ile kolaylıkla satın alabilirsiniz. 
 
Bilet11.com’da Türk Havayolları (THY) Denizli uçak bileti, Anadolu Jet Denizli uçak bileti, Pegasus Denizli uçak bileti, Onur Air Denizli uçak bileti, Atlas Jet (Atlas Global) Denizli uçak bileti ve tüm havayollarının Denizli uçak biletlerini listeleyebilirsiniz. Denizli uçak biletini listeledikten sonra istediğiniz Denizli uçak bileti uçuşunu seçebilir ve 3D Güvenli Alışveriş yöntemi ile Denizli uçak biletinizi çok kısa sürede, kullanıcı dostu uçak bileti sitemiz bilet11.com’dan alabilirsiniz. Bilet11.com sizler için tüm havayollarının Denizli uçak bileti fiyatlarını karşılaştırarak en iyi seçeneği almanızı sağlar. 
 
Denizli uçak bileti uçuş tarihleriniz net değilse ya da programınız esnek ise bilet11.com’da yer alan bilet fiyat grafiğini görüntüleyerek, en ucuz Denizli uçak biletini hangi aylarda ya da hangi günlerde alabileceğinizi belirleyebilirsiniz. Bilet11.com’ dan yolculuğunuzun daha ekonomik ve daha keyifli hale getirecek yardımcı eklentiler sayesinde, en ucuz Denizli uçak biletini satın alabilirsiniz.  
 
En uygun Denizli uçak bileti için bilet11.com web sitesini kullanabilir ya da 444 34 97 numaralı telefonu ücretsiz arayıp Denizli uçak bileti satın alabilirsiniz.

Dünyada Görülecek Çok Şey Var!

Yeni yerler keşfetmek ister misiniz?