Bitlis Uçak Bileti Al

Bitlis Şehir Rehberi

Türkiye Cumhuriyeti'nin Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan ve “Vadideki Güzel Şehir” diye anılan Bitlis’in ismi, Makedonya Kralı Büyük İskender’in, şehirdeki kaleyi yaptırttığı komutanlarından Bedlis’ten gelmektedir. Bitlis;  Muş, Ağrı, Batman, Siirt ve Van ile komşudur.

Bitlis Biletleri

Bitlis İklimi

Kış mevsimi; uzun, karlı ve soğuk geçer. Yaz mevsimi ise sıcak ve kurak geçmektedir.

Bitlis’te Ne Yenir?

Bitlis Köftesi

Yöresel bir köfte olan yemeğin, Bitlis yöresindeki kadınların yapması olgunluk ölçüsü olarak görülüyor.

Büryan Kebabı

Erkek keçi eti ya da erkek koyun etinden yapılan tuzlu bir kebap türüdür.

Bitlis’te diğer deneyebileceğiniz lezzetler arasında; ciğer taplaması, halise yemeği, çorti aşı, has dolması, katıklı dolma, keledoş, şekaioik, kükü, tutmanç aşı ve yalancı dolma bulunuyor.

Bitlis’te Gezilecek Yerler

Süphan Dağı

Türkiye'nin dağcılık turizmine önemli katkısı olan ve ülkemizin 3. Büyük doruğu Süphan Dağı; haziran, temmuz, ağustos ve eylül aylarında tırmanmak için en uygun zamanlardır.

Bitlis Kalesi

M.Ö. 312 yılından günümüze gelen, Büyük İskender'in emri ile Leys Bedlis'in yapmıştır. Şehrin tarihine ışık tutan bu görkemli yapıyı ziyaret duraklarınız arasına koymalısınız.

Nemrut Krater Gölü

Nemrut Krater Gölü, Türkiye’nin en büyük dünyanın ise ikici krater gölü niteliğindedir.

Biri sıcak biri soğuk olmak üzere iki adet krater gölü bulunmaktadır. Doğa severler için; piknik, yüzme, kamp gibi aktiviteler yapılabilecek adeta cennet gibi bir yerdir.

Ahlat Müzesi

Zengin bir koleksiyona sahip olan Ahlat Müzesi’nde, M.Ö. 2000 yılına ait kaplar ve Selçuklu dönemine ait keramikler sergilenmektedir.

Tarihi Hizan Cami

Şehrin en eski yapılarından biri olma özelliğine sahip Cami, bölgenin turistik noktalarındandır.

Bitlis Ulu Cami

1150 yılında Ebu'l Muzaffer Muhammed tarafından yaptırılmış Cami, şehir merkezinde bulunmaktadır ve kolay bir ulaşım sahiptir.

Emir Ali Kümbeti

Yapılış tarihi tam olarak bilinmemekte fakat 14. Yüzyılda yapıldığı tahmin edilmektedir.

El Aman Hanı

Tatvan ilçesinde yer alan Han; dükkanlar, cami ve hamamdan meydana geliyor.

Osmanlı mimarisini sergileyen muazzam bir yapıdır.

Rahva Kervansarayı

Anadolu'nun en büyük kervansarayları arasında olan yapıyı Bitlis-Tatvan yolu üzerinde bulabilirsiniz.

 

Bitlis tatil ve seyahatlerinizde bilet11.com web adresimizden alacağınız uygun fiyatlardaki uçak biletiniz ve otobüs biletiniz ile daha hızlı ve konforlu bir yolculuğun tadını çıkartabilirsiniz. Detaylı bilgi ve rezervasyon işlemleriniz için 444 30 11 numaralı telefondan 7/24 hizmet veren müşteri hizmetlerimize bağlanabilirsiniz.

Bitlis Uçak Bileti

Bitlis uçak bileti almak Türkiye’nin en güvenilir uçak bileti arama sitesi bilet11.com ile artık çok daha kolay. Türkiye'nin her noktasından Bitlis uçak bileti en uygun fiyatla satın alın. 
 
İş seyahatleri, turistik geziler, tarihi yer ziyaretleri için en uygun Bitlis uçak biletini bilet11.com’dan kredi kartı, banka kartı ve havale yöntemi ile kolaylıkla satın alabilirsiniz. 
 
Bilet11.com’da Türk Havayolları Bitlis uçak bileti fiyatları ve ve tüm havayollarının Bitlis uçak bileti fiyatlarını listeleyebilirsiniz. THY Bitlis uçak bileti, Pegasus Bitlis uçak bileti, Atlas Jet Bitlis uçak bileti, Azal Havayolları Bitlis uçak bileti, Air France Bitlis uçak bileti, KLM Bitlis uçak bileti, Alitalia Bitlis uçak bileti, British Airways Bitlis uçak bileti, Lufthansa Bitlis uçak bileti, Emirates Bitlis uçak bileti, Qatar Havayolları Bitlis uçak bileti, Singapur Airlines Bitlis uçak bileti, Delta Airlines Bitlis uçak bileti, American Airways Bitlis uçak bileti, Qantas Bitlis uçak bileti, Air China Bitlis uçak bileti, Ana Airlines Bitlis uçak bileti, Aeroflot Bitlis uçak bileti, İberia Bitlis uçak bileti, Etihad Bitlis uçak bileti, United Bitlis uçak bileti, KLM Bitlis uçak bileti, Austrian Airlines Bitlis uçak bileti, uçuşunu seçebilir ve 3D Güvenli Alışveriş yöntemi ile Bitlis uçak bileti biletinizi çok kısa sürede, kullanıcı dostu uçak bileti sitemiz bilet11.com’dan alabilirsiniz. Bilet11.com sizler için tüm havayollarının Bitlis uçak bileti fiyatlarını karşılaştırılarak en iyi seçeneği almanızı sağlar. 
 
Bitlis uçak bileti uçuş tarihleriniz net değilse ya da programınız esnek ise bilet11.com’da yer alan bilet fiyatı grafiğini görüntüleyerek, en ucuz Bitlis uçak biletini hangi aylarda ya da hangi günlerde alabileceğinizi belirleyebilirsiniz. Bitlis uçak bileti yolculuğunuzun daha ekonomik ve daha keyifli hale getirecek yardımcı eklentiler sayesinde, en ucuz Bitlis uçak biletini satın alabilirsiniz.  
 
En uygun Bitlis uçak bileti için bilet11.com web sitesini kullanabilir ya da 444 34 97 numaralı telefonu ücretsiz arayıp Bitlis uçak bileti satın alabilirsiniz.

Dünyada Görülecek Çok Şey Var!

Yeni yerler keşfetmek ister misiniz?