Bilecik Uçak Bileti Al

Bilecik Şehir Rehberi

Marmara, Karadeniz, İç Anadolu ve Ege Bölgelerinin kesim noktalarında yer alan Bileciğ’in bilinen en eski isimleri Belekoma ve Agrilion’dur.

Zengin mermer ocaklarına sahip Bilecik aynı zamanda da göletleri ve derelerinin zenginliği ile de tanınmaktadır. Tarihi milattan önce 3000 yılına dayanan Bilecik şehrinde, Kurtuluş Savaşı zamanındaki izlere hala rastlayabilirsiniz. Bir kısmı savaş sırasında yıkılmış olan minare bunlara örnek verilebilir.

Bilecik Gezi Rehberi

Bilecik’in İklimi

Bilecik’te 3 ayrı iklim tipi görülmektedir. Osmaneli, Merkez, Söğüt, Gölpazarı İlçelerinde Marmara Bölgesi;  Pazaryeri, Bozüyük, Yenipazar ilçelerinde ise İç Anadolu Bölgesi iklimleri görülmektedir.

Ocak ve Mayıs ayları en çok yağış alan zamanlardır.

Bilecik’te Gezilecek Yerler

Söğüt Müzesi

1981 yılından bu yana hizmet veren Söğüt Müzesi, etnografik ve arkeolojik eserlerin sergilendiği bir müzedir.
Mimarisinin çadır şeklini andırdığı Müzede sergilenen eserler arasında; arkeolojik eserler, etnografik eserler, tartı aletleri ve Osmanlı çini örnekleri bulunmaktadır.

 

Şeyh Edebali Türbesi

Şeyh Edebali, 1206 yılında doğmuş bir İslam ilahiyatçısı, bir din bilgini, ahi şeyhi, Osman Gazi'nin kayınpederi ve hocasıdır. Bu türbe, Osmanlı Devleti'nin fikir babası olarak kabul edilen Şeyh Edebali’ye aittir.

Türbin Mesire Yeri

Ulaşım açısından rahat olan ve Bilecik'in dinlenme alanlarından biri Türbin Mesire Yeri’nde piknik yapabilirsiniz. Bol oksijenli havası ve yeşilliği sayesinde son zamanlarda ziyaretçi artışı olmuştur.

Metristepe Zafer Anıtı

Metristepe Zafer Anıtı, savaşta şehit düşen askerlerimiz anısına ve İnönü Savaşları'nın kazanıldığı bölgeye yapılmıştır.
 

Bilecik Müzesi

Bilecik Müzesi, etnografik ve arkeolojik eserlere ev sahipliği yapmaktadır. Bununla birlikte, III. Selim döneminde inşa edilen müze binası tescilli bir tarihi yapıdır. İlk yıllarda karakol ve hapishane olarak kullanılmış ve günümüzde ise müze olarak varlığını devam ettirmektedir.
 

Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkı

Burası 2013 yılında 260 hektarlık alanı ile tabiat parkı olarak açılmıştır.
Harmanköy’den Harmankaya Kanyonuna yaklaşık olarak 4 km sonra varabilirsiniz.
Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkını gezerken birçok canlıya ev sahipliği yaptığını göreceksiniz.

 

Çelebi Sultan Mehmet Camii

Çelebi Sultan Mehmet Camii, dikdörtgen bir planla inşa edilmiş olup minaresinin orijinalliğini hala korumaktadır.
 

Ertuğrul Gazi Türbesi

Ertuğrul Gazi Türbesi, 13. yüzyılın ortalarında Oğuzların Kayı boyunun lideri ve Osmanlı Beyliği'nin kurucusu olan Osman Bey'in babası, yiğit bir Türkmen olan Ertuğrul Gazi'ye aittir. 

Bilecik’te Ne Yenir?

Dağ Eriği Ekşili Kesme Çorbası

Mercimekler ve et suyu kaynadıktan sonra makarna ekleniyor. Servis yapılacağı zaman; salça, kimyon, tereyağında dövülmüş sarımsak, karabiber ve nane kavrularak çorbanın üzerine sos olarak dökülür.

Bıldırcın Kebabı

Bıldırcınların yağda kızartılmasından sonra biber ve domatesler eşliğinde fırında pişmesiyle hazırlanıyor.

Büzme Tatlısı

Açılan yufkalara çekilmiş ceviz serpildikten sonra Sarılma işlemi yapılarak hamurlar oklava ile büzülür ve üzerine 250 gr. tereyağı eritilerek dökülür ve pişmesi beklenir. Üzerine Hindistan cevizi serpilerek servis edilen bu tatlıyı deneyince bırakamayacaksınız.

Nohutlu mantı

Bilecik yöresine uygun farklı bir mantı çeşidi denemek istiyorsanız Nohutlu Mantı’yı tatmadan gitmeyin.
 

Bilecik tatil ve seyahatlerinizde bilet11.com web adresimizden alacağınız uygun fiyatlardaki uçak biletiniz ve otobüs biletiniz ile daha hızlı ve konforlu bir yolculuğun tadını çıkartabilirsiniz. Detaylı bilgi ve rezervasyon işlemleriniz için 444 30 11 numaralı telefondan 7/24 hizmet veren müşteri hizmetlerimize bağlanabilirsiniz.

Bilecik Uçak Bileti

Bilecik uçak bileti almak Türkiye’nin en güvenilir uçak bileti arama sitesi bilet11.com ile artık çok daha kolay. Türkiye'nin her noktasından Bilecik uçak bileti en uygun fiyatla satın alın. 
 
İş seyahatleri, turistik geziler, tarihi yer ziyaretleri için en uygun Bilecik uçak biletini bilet11.com’dan kredi kartı, banka kartı ve havale yöntemi ile kolaylıkla satın alabilirsiniz. 
 
Bilet11.com’da Türk Havayolları Bilecik uçak bileti fiyatları ve ve tüm havayollarının Bilecik uçak bileti fiyatlarını listeleyebilirsiniz. THY Bilecik uçak bileti, Pegasus Bilecik uçak bileti, Atlas Jet Bilecik uçak bileti, Azal Havayolları Bilecik uçak bileti, Air France Bilecik uçak bileti, KLM Bilecik uçak bileti, Alitalia Bilecik uçak bileti, British Airways Bilecik uçak bileti, Lufthansa Bilecik uçak bileti, Emirates Bilecik uçak bileti, Qatar Havayolları Bilecik uçak bileti, Singapur Airlines Bilecik uçak bileti, Delta Airlines Bilecik uçak bileti, American Airways Bilecik uçak bileti, Qantas Bilecik uçak bileti, Air China Bilecik uçak bileti, Ana Airlines Bilecik uçak bileti, Aeroflot Bilecik uçak bileti, İberia Bilecik uçak bileti, Etihad Bilecik uçak bileti, United Bilecik uçak bileti, KLM Bilecik uçak bileti, Austrian Airlines Bilecik uçak bileti, uçuşunu seçebilir ve 3D Güvenli Alışveriş yöntemi ile Bilecik uçak bileti biletinizi çok kısa sürede, kullanıcı dostu uçak bileti sitemiz bilet11.com’dan alabilirsiniz. Bilet11.com sizler için tüm havayollarının Bilecik uçak bileti fiyatlarını karşılaştırılarak en iyi seçeneği almanızı sağlar. 
 
Bilecik uçak bileti uçuş tarihleriniz net değilse ya da programınız esnek ise bilet11.com’da yer alan bilet fiyatı grafiğini görüntüleyerek, en ucuz Bilecik uçak biletini hangi aylarda ya da hangi günlerde alabileceğinizi belirleyebilirsiniz. Bilecik uçak bileti yolculuğunuzun daha ekonomik ve daha keyifli hale getirecek yardımcı eklentiler sayesinde, en ucuz Bilecik uçak biletini satın alabilirsiniz.  
 
En uygun Bilecik uçak bileti için bilet11.com web sitesini kullanabilir ya da 444 34 97 numaralı telefonu ücretsiz arayıp Bilecik uçak bileti satın alabilirsiniz.

Dünyada Görülecek Çok Şey Var!

Yeni yerler keşfetmek ister misiniz?