Aksaray Uçak Bileti Al

Aksaray Şehir Rehberi

Aksaray II. Kılıç Arslan tarafından 1155-1192 yılları arasında kurulmuştur. Surla çevrilmiş kent, cami ve çarşılarla zenginleştirilmiştir. Aksaray, ticaret yolları üzerinde bulunması sebebiyle Anadolu Selçuklu Devleti’nin önemli merkezlerindendir. Fatih Sultan Mehmet döneminde Aksaray, Osmanlı topraklarına katılmıştır. 1989 yılında ise şehir, Niğde’den ayrılarak il statüsünü kazanmıştır.

Aksaray İklimi

Aksaray ilinde karasal iklim hakimdir. Yaz ayları kurak ve sıcak geçerken, kış ayları ise yağışlı ve soğuk geçmektedir.

Aksaray’da ne yenir?

Bamya Çorbası

Bamya ve kuşbaşı etlerden yapılan iç ısıtan bir başlangıçtır. Aksaray’ı ziyaret etmişken misler gibi bamya çorbasını denemelisiniz.

Aksaray Tava

Et severler için vazgeçilmez bir Aksaray yemeğidir. Yedikçe iştahınızı açan Aksaray Tava’nın toprak çanakta ve odunda pişirileni en makbuldür.

Çiğleme

Aksaray’ın yöresel yemeklerinden biri olan Çiğleme; taze kaymak, un, tuz ve sudan elde ediliyor. Yapımı kolay olsa da lezzeti de bir o kadar güzeldir.

Dolma Mantı

Türkiye’nin birçok ilinde göreceğiniz mantı, Aksaray mutfağının da olmazsa olmazlarındandır.

Sarığı Burma

Bir diğer adıyla katmer, el açması yufkaların nar gibi kızarıp enfes şerbetle buluşmasıyla hazırlanıyor.

Dolaz

Kavrulan unun sütle bir araya gelmesiyle ortaya çıkan Dolazın üstüne tereyağı dökülerek servis ediliyor.

Aksaray’da Gezilecek Yerler

Bahattin Samanlığı Kilisesi

Bölgede yaşayan Bahattin adındaki birinin kiliseyi samanlık olarak kullanmasından dolayı yapı, Bahattin Samanlığı Kilisesi olarak adlandırılmıştır. Kilisenin içindeki freskler arasında İsa'nın yaşamı ile ilgili sahneler, Petrus ve Cebrail tasvir edilmiştir.

Ziga Kaplıcaları

Ihlara Vadisi’nin zenginliklerinden biri olan Ziga Kaplıcaları, Aksaray il merkezine 30 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Mineral bakımından oldukça zengin olan Kaplıca suları birçok hastalığa iyi gelmektedir.

Güvercin Kayası

Aksaray ilinde bulunan Güvercin Kayası, Kalkolitik dönemden günümüze kadar gelmiştir. Bölgede yapılan çalışmalar sonucu kale kent olarak adlandırılmış ve en eski yerleşim yerlerinden biri olduğu bilinmektedir.

Eğri Minare

1221-1236 yılları arasında yapılan Eğri Minare, Aksaray merkezde yer almaktadır. Kızıl tuğladan inşa edilmiş Minare, şehrin önemli gezi duraklarındandır.

Aksaray Zinciriye Medresesi

Aksaray merkez ilçede bulunan Medrese, 15.yüzyılda İbrahim Bey tarafından inşa edilmiştir. Aksaray gezinize dahil etmeniz gereken yerlerden biridir.

Güzelyurt Evleri

Eski zamanlarda Aksaray’da Rumların yaşadığı evlerin mimarisine Türkler sahip çıkmıştır, korumuştur ve bu şekilde günümüze kadar gelmiştir.

 

Aksaray tatil ve seyahatlerinizde bilet11.com web adresimizden alacağınız uygun fiyatlardaki uçak biletiniz ve otobüs biletiniz ile daha hızlı ve konforlu bir yolculuğun tadını çıkartabilirsiniz. Detaylı bilgi ve rezervasyon işlemleriniz için 444 30 11 numaralı telefondan 7/24 hizmet veren müşteri hizmetlerimize bağlanabilirsiniz.

 

Aksaray Uçak Bileti

Aksaray uçak bileti almak Türkiye’nin en güvenilir uçak bileti arama sitesi bilet11.com ile artık çok daha kolay. Türkiye'nin her noktasından Aksaray uçak bileti en uygun fiyatla satın alın. 
 
İş seyahatleri, turistik geziler, tarihi yer ziyaretleri için en uygun Aksaray uçak biletini bilet11.com’dan kredi kartı, banka kartı ve havale yöntemi ile kolaylıkla satın alabilirsiniz. 
 
Bilet11.com’da Türk Havayolları Aksaray uçak bileti fiyatları ve ve tüm havayollarının Aksaray uçak bileti fiyatlarını listeleyebilirsiniz. THY Aksaray uçak bileti, Pegasus Aksaray uçak bileti, Atlas Jet Aksaray uçak bileti, Azal Havayolları Aksaray uçak bileti, Air France Aksaray uçak bileti, KLM Aksaray uçak bileti, Alitalia Aksaray uçak bileti, British Airways Aksaray uçak bileti, Lufthansa Aksaray uçak bileti, Emirates Aksaray uçak bileti, Qatar Havayolları Aksaray uçak bileti, Singapur Airlines Aksaray uçak bileti, Delta Airlines Aksaray uçak bileti, American Airways Aksaray uçak bileti, Qantas Aksaray uçak bileti, Air China Aksaray uçak bileti, Ana Airlines Aksaray uçak bileti, Aeroflot Aksaray uçak bileti, İberia Aksaray uçak bileti, Etihad Aksaray uçak bileti, United Aksaray uçak bileti, KLM Aksaray uçak bileti, Austrian Airlines Aksaray uçak bileti, uçuşunu seçebilir ve 3D Güvenli Alışveriş yöntemi ile Aksaray uçak bileti biletinizi çok kısa sürede, kullanıcı dostu uçak bileti sitemiz bilet11.com’dan alabilirsiniz. Bilet11.com sizler için tüm havayollarının Aksaray uçak bileti fiyatlarını karşılaştırılarak en iyi seçeneği almanızı sağlar. 
 
Aksaray uçak bileti uçuş tarihleriniz net değilse ya da programınız esnek ise bilet11.com’da yer alan bilet fiyatı grafiğini görüntüleyerek, en ucuz Aksaray uçak biletini hangi aylarda ya da hangi günlerde alabileceğinizi belirleyebilirsiniz. Aksaray uçak bileti yolculuğunuzun daha ekonomik ve daha keyifli hale getirecek yardımcı eklentiler sayesinde, en ucuz Aksaray uçak biletini satın alabilirsiniz.  
 
En uygun Aksaray uçak bileti için bilet11.com web sitesini kullanabilir ya da 444 34 97 numaralı telefonu ücretsiz arayıp Aksaray uçak bileti satın alabilirsiniz.

Dünyada Görülecek Çok Şey Var!

Yeni yerler keşfetmek ister misiniz?