İstanbul - Erzincan Uçak Bileti
Anasayfa İstanbul - Erzincan Uçak Bileti

İstanbul - Erzincan Uçak Bileti

Erzincan Hakkında / Erzincan Uçak Bileti / Erzincan Online Uçak Bileti / Erzincan Uçak Seferleri

Çok sayıda tarihi medeniyete ev sahipliği yapmış olan Erzincan yaklaşık 145.000 nüfusa sahiptir ve Doğu Anadolu Bölgesi'nde bulunmaktadır.
Erzincan denize kıyısı olmayışından ve yer şekillerinden dolayı karasal iklimin hakim olduğu bir ildir. Kış ayları boyunca kar ve soğuğun eksik olmadığı Erzincan'da yaz aylarında ise sıcaklık yüksek derecelere ulaşır.
Ticaret yollarında yer almasından dolayı Mama Hatun Kervansarayı, Kemah Kalesi, gibi tarihi yapılara bolca rastlayabileceğiniz bir ildir. Ekşisu adını verdikleri maden suyu çıkan bir yerin yakınında kurulan kaplıcalar ve hamamlarla da ünlüdür. Şimdilerde ise rafting için Fırat Nehri üzerinde parkurlar oluşturulmuştur ve gün geçtikçe bu spor burada gelişmektedir. Sırın adı verilen börek, Erzincan köftesi ve gasefe tatlısı buraya uğrayanların yemesi gereken tatlardır.
Kemah, Refahiye'nin de içlerinde bulunduğu il merkezi dahil toplam13 ilçesi vardır. Şehre Erzincan Havalimanı, Doğu Ekspresi ve çeşitli kara yolları ile ulaşılabilmektedir.
 
En Uygun Erzincan Uçak Bileti
 
İstanbul Erzincan'a en uygun uçak bileti Bilet11.com da bulabilirsiniz. Bilet11.com en ucuz en uygun uçak biletlerini sizler için tek bir ekranda sıralıyor. Bilet11.com internet sitesisinden İstanbul - Erzincan uçak bileti satın alabilirisniz. Telefonla uçak bileti satın almak için 444 34 97 yada 0 212 603 53 00 nolu çağrı merkezini ücretsiz arayabirsiniz.

 

Erzincan Havalimanı / Erzincan Airport

Erzincan Havalimanı, (IATA: ERC, ICAO: LTCD), 1988 yılında hizmete başlamıştır. Toplam 4.034.100 m²`lik alana kurulu bulunan havalimanında 1.242 m²` lik 3.000.000 yolcu/yıl kapasiteli iç hatlar terminali mevcuttur. 3000x45 m boyunda beton kaplamalı piste ve 334 araç 11 otobüs parkı kapasiteli otoparka sahiptir. Yıllık 3.000.000 yolcu kapasiteli 1000 m² yolcu kullanım alanı olan terminal binasında ptt şubesi, rent a car ofisleri, büfe ve sağlık hizmeti imkanı bulunmaktadır.

Havalimanı ile şehir merkezi arasında yolcu ulaşımı taksi ve dolmuş taksilerle sağlanmaktadır. Havaalimanı, şehir merkezi arası 9 km'dir olup 5 Mart 2011 tarihinde Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdogan tarafından yeni terminal binasının açılışı yapılmıştır.

 

Erzincan Havalimanı'ndan Gerçekleşen Uçuş Seferleri / Erzincan'dan Uçan Havayolları / Erzincan Uçak Seferleri

 

Pegasus Havayolları Erzincan Seferleri
İstanbul, Adana,
Türk Hava Yolları Erzincan Seferleri
Gaziantep, Bodrum,
AnadoluJet Erzincan Seferleri
Ankara, Antalya, İzmir,
 
Erzincan Uçuş Süreleri
 
Şehir Süre
Erzincan İstanbul 1 saat 40 dk
Erzincan Ankara 1 saat 00 dk
Erzincan Antalya 1 saat 30 dk
Erzincan İzmir 1 saat 10 dk
Erzincan Adana 1 saat 30 dk
Erzincan Gaziantep  1 saat 00 dk
Erzincan Bodrum 1 saat 20 dk
Erzincan Trabzon 0 saat 40 dk

 

İletişimclose

Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon işlemleri yapmak için 7/24 müşteri temsilcilerinize web sitemizdeki telefonlardan ulaşabilirsiniz.

6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit