İstanbul - Brisbane Uçak Bileti
Anasayfa İstanbul - Brisbane Uçak Bileti

İstanbul - Brisbane Uçak Bileti

BRİSBANE HAKKINDA

Avustralya’nın doğu kıyılarındaki sahil kentidir. Queensland eyaletinin başkentidir. Ülkenin üçüncü büyük şehridir. Moreton Körfezi’ne dökülen Brisbane Nehri’nin kıyılarında yer alır. Kenti ikiye ayıran nehrin üzerindeki köprülerin en eskisi 1930’lu yıllarda yapılmıştır. Moreton Körfezi’nden çıkarılan ‘Moreton Koyu Yengeçleri’, ülke genelinde ün sahibidir. Bir sömürge şehri olarak 1824 yılında kurulan Brisbane, kuruluşunun ilk yıllarında ceza sömürgesi olarak kullanılmıştır.

Zamanın Güney Galler Valisi Thomas Brisbane’in adı, 1834 yılında kente verildikten sonra ceza yerleşimi kapatılmış, bölge özgür yerleşimcilere açılmıştır. Kent bağımsızlığını 1859 yılında kazanmıştır. İpswich kömür yataklarının 1840’lı yıllarda keşfedilmesi ve işletilmesi sonucunda kent ekonomik olarak hızla gelişmiştir. Ayrıca tarım üretimi, kent ekonomisinde önemli bir gelir kaynağı olmuştur. Brisbane; gökdelenler, doğal parklar, tarihi yapılar ve kolonyal dokunun uyumuyla eşsiz şehir manzaraları sunmaktadır. Gold Coast ve Sunshine Coast, kentin deniz turiminin ve su sporlarının merkezleridir. Dünyanın en büyük koala parkı Lone Pine’in yanı sıra; Brisbane Forest Park, City Botanic Gardens, Roma Street Parkland, kentin tropikal bitki hazinesini gözler önüne sermektedir. Ayrıca galeri, müze ve performans merkezi olarak kullanılan Queensland Kültür Merkezi, Brisbane Müzesi, Parlemento Binası, St. Stephan Kateedrali, Eski Hükümet Binası, kentin başlıca sanatsal ve mimari gezi merkezleridir. Brisbane, sıcak ve ılıman iklim etkisindedir. Brisbane Havaalanı, kentin 14 km. kuzey doğusundad

İSTANBUL HAKKINDA 

İstanbul 14 milyonluk nüfusuyla Türkiye'nin en kalabalık ve en gelişmiş şehridir. İki kıta üzerine kurulmuş şehrin Avrupa kıtasında kalan kısmına Avrupa yakası, Asya yakasıdaki bölümüne de Anadolu yakası denir. Ve bu iki yaka arasında Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprüleriyle bağlantı kurulur. Ayrıca 3. Köprünün de yapımına başlanmıştır. İki kıta arasında denizin altından tüp geçit ile ikiyi yakayı birbirine bağlayan Marmaray isimli tren ulaşımı vardır. Kentte yine iki yaka arasında vapur ve motorlarla ulaşım sağlanır. Dünyanın en eski kentlerinden biri olan İstanbul sırasıyla Roma, Doğu Roma ve Osmanlı İmparatorluğu'na başkentlik yapmıştır. Bu yüzden çok sayıda tarihi eser bulunur. Şehirde Ayasofya, Sultanahmet, Süleymaniye Camileri, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Arkeoloji Müzesi, Sultanahmet Meydanı, Taksim Meydanı, Beyoğlu İstiklal Caddesi, Galata Kulesi, Su Kemerleri, Yerebatan Sarnıcı, Fener Rum Patrikhanesi, yüzlerce cami, kilise ve sinagog gezilebilir.
 
Farklı inanç gruplarından insanların yaşadığı İstanbul'da 3 semavi dine ait ibadethaneler bulunur. İstanbul'un en gözde yeri Boğaziçi'dir. Kentin ortasından akıp geçen boğazın güzelliklerine tekne turları yaparak şahitlik edebilirsiniz. Kent genel olarak Karadeniz ve Akdeniz iklim kuşağının etkisi altındadır. Ilıman bir iklimi vardır. Şehirde biri Avrupa Yakası diğeri Anadolu yakasında olmak üzere iki havalimanından ulaşım sağlanır. Avrupa yakasında Yeşilköy'deki Atatürk Havalimanı'nda metro ile ulaşım vardır. Anadolu Yakası'ndaki Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan ise ulaşım otobüs ya da taksiyle sağlanır. Kentte metro, hafif raylı sistem tramvay ve metrobüs ya da otobüs ve dolmuşlar ulaşım sağlanabilir. 34 plakalı İstanbul'a bağlı ilçeler ise şunlardır: Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bahçelievler, Bağcılar, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu
 
İstanbul Brisbane en uygun uçak bileti bilet11.com da bulabilirsiniz. Bilet11.com en ucuz biletleri sizler için sıralıyor. bilet11.com internet sitesisinden BRİSBANE uçak bileti satın alabilirisniz. Telefonla uçak bileti satın almak için 444 34 97 yada 0 212 603 53 00 nolu çağrı merkezini ücretsiz arayabirsiniz. 
 

İletişimclose

Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon işlemleri yapmak için 7/24 müşteri temsilcilerinize web sitemizdeki telefonlardan ulaşabilirsiniz.

6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit