İstanbul - Bremen Uçak Bileti
Anasayfa İstanbul - Bremen Uçak Bileti

İstanbul - Bremen Uçak Bileti

İSTANBUL HAKKINDA 

İstanbul 14 milyonluk nüfusuyla Türkiye'nin en kalabalık ve en gelişmiş şehridir. İki kıta üzerine kurulmuş şehrin Avrupa kıtasında kalan kısmına Avrupa yakası, Asya yakasıdaki bölümüne de Anadolu yakası denir. Ve bu iki yaka arasında Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprüleriyle bağlantı kurulur. Ayrıca 3. Köprünün de yapımına başlanmıştır. İki kıta arasında denizin altından tüp geçit ile ikiyi yakayı birbirine bağlayan Marmaray isimli tren ulaşımı vardır. Kentte yine iki yaka arasında vapur ve motorlarla ulaşım sağlanır. Dünyanın en eski kentlerinden biri olan İstanbul sırasıyla Roma, Doğu Roma ve Osmanlı İmparatorluğu'na başkentlik yapmıştır. Bu yüzden çok sayıda tarihi eser bulunur. Şehirde Ayasofya, Sultanahmet, Süleymaniye Camileri, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Arkeoloji Müzesi, Sultanahmet Meydanı, Taksim Meydanı, Beyoğlu İstiklal Caddesi, Galata Kulesi, Su Kemerleri, Yerebatan Sarnıcı, Fener Rum Patrikhanesi, yüzlerce cami, kilise ve sinagog gezilebilir.
 
Farklı inanç gruplarından insanların yaşadığı İstanbul'da 3 semavi dine ait ibadethaneler bulunur. İstanbul'un en gözde yeri Boğaziçi'dir. Kentin ortasından akıp geçen boğazın güzelliklerine tekne turları yaparak şahitlik edebilirsiniz. Kent genel olarak Karadeniz ve Akdeniz iklim kuşağının etkisi altındadır. Ilıman bir iklimi vardır. Şehirde biri Avrupa Yakası diğeri Anadolu yakasında olmak üzere iki havalimanından ulaşım sağlanır. Avrupa yakasında Yeşilköy'deki Atatürk Havalimanı'nda metro ile ulaşım vardır. Anadolu Yakası'ndaki Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan ise ulaşım otobüs ya da taksiyle sağlanır. Kentte metro, hafif raylı sistem tramvay ve metrobüs ya da otobüs ve dolmuşlar ulaşım sağlanabilir. 34 plakalı İstanbul'a bağlı ilçeler ise şunlardır: Adalar, Arnavutköy, Ataşehir, Avcılar, Bahçelievler, Bağcılar, Bakırköy, Başakşehir, Bayrampaşa, Beşiktaş, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kadıköy, Kağıthane, Kartal, Küçükçekmece, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sarıyer, Silivri, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Şişli, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu

BREMEN HAKKINDA

Bremen, Almanya’nın kuzeyinde ülkenin ikinci büyük limanının bulunduğu Bremen eyaletinin başkentidir. Kuzey denizinden yaklaşık 80 km içeride olmasına rağmen büyük bir limanı vardır aynı zamanda da sanayisi gelişmiştir. Bremen mızıkacıları masalıyla ünlenmiş bu şehirde Rönesans döneminden kalma masalsı yapılar da vardır.

800 senelik St. Peter Katedrali, Rathaus Belediye Binası, sivri çatılı 500 yıllık tuğla evler şehrin tarihi geçmişini gözler önüne serer. Bremen’de bu saydıklarımızın yanı sıra Bremen Mızıkacıları Heykeli, Bremerhaven Limanı, Böttcherstrasse, Übersee Müzesi, Bilim Merkezi, Botanik Bahçesi, Dutch Windmill, Gerhard Marcks Haus Galerisi gibi yerler gezilebilir. Bremen’de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçer. Kışın sıcaklıklar 0-8 derece ortalamasındadır, yazın ise 22 derece ortalama sıcaklık görülür. Yazı çok sıcak olmayacağı için kenti gezmek için en uygun zamanlar yaz aylarıdır.

Dar ama Arnavut kaldırımı taşlarla kaplı etrafında tarihi Bremen evlerinin olduğu sokaklarda dolaşması keyifli bir kenttir. Ayrıca gezmek için en iyi seçenek bisiklet kiralamaktır. Bisiklet kiralayarak kent merkezini rahatça gezebilirsiniz. Şehirde toplu ulaşım araçları ya da taksi de kullanabilirsiniz. Yemek içme konusunda Schlachte ve Viertel bölgeleri güzel kafe ve restoranlar barındırır. Barlar ve eğlence mekanları da genelde bu bölgede bulunur. Ringa balığı, gümüş ve yılan balığı ile Kluten adı verilen çikolatalar kente özgü lezzetlerin başında gelir. Bremen havalimanından şehir merkezine toplu ulaşım bulunur.

İstanbul Bremen en uygun uçak bileti bilet11.com da bulabilirsiniz. Bilet11.com en ucuz biletleri sizler için sıralıyor. bilet11.com internet sitesisinden BREMEN uçak bileti satın alabilirisniz. Telefonla uçak bileti satın almak için 444 34 97 yada 0 212 603 53 00 nolu çağrı merkezini ücretsiz arayabirsiniz. 

İletişimclose

Uçak Bileti satın almak ve rezervasyon işlemleri yapmak için 7/24 müşteri temsilcilerinize web sitemizdeki telefonlardan ulaşabilirsiniz.

6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit
6 Taksit